Odra w środę rozegra drugi tej zimy sparing w Opolu. Zmierzymy się z byłym klubem Jakuba Habusty, Slezskym FC Opava, czyli liderem tabeli zaplecza czeskiej ekstraklasy.

Dla niebiesko-czerwonych będzie to piąty tej zimy mecz kontrolny. Po tym, jak 13 stycznia pokonaliśmy Ślęzę Wrocław (6:2), kolejne sparingi rozgrywaliśmy poza Opolem (0:3 w Lubinie, oraz 1:0 z Olimpią Grudziądz i 2:1 z Gryfem Wejherowo w Cetniewie). Teraz wracamy do Centrum Sportu. Przy Północnej zmierzymy się ze Slezskym FC Opava.

Drużyna z Opawy, położonej 100 km od Opola, zimę spędza jako lider tabeli zaplecza czeskiej ekstraklasy. Slezsky po 16 kolejkach ma na koncie 31 punktów, wyprzedzając Fotbal Trzyniec i 1.FK Przybram (awans wywalczą dwie najlepsze ekipy). Z zespołem tym rozgrywamy sparingi dość regularnie. Latem za naszą południową granicą ulegliśmy rywalom 1:2, a jedynego gola strzelił z rzutu karnego Szymon Skrzypczak.

Dodajmy, że w Opawie swego czasu występował Jakub Habusta. Pomocnik naszego zespołu spędził tam wiosnę 2015, rozgrywając 10 meczów. W Slezskym grają dziś z kolei znani z polskich boisk Marko Radić (Wisła Płock) i Petr Zapalacz (GKS Bełchatów). To właśnie Zapalacz zdobył zwycięską bramkę w ubiegłotygodniowym sparingu z GKS-em Tychy (2:1), który odbył się w Czechowicach-Dziedzicach. Prócz tego, lider czeskiej pierwszej ligi tej zimy zmierzy się jeszcze z Puszczą Niepołomice, no i Odrą.

Pierwszy gwizdek w środę o godz. 11:00. Miejsce – Centrum Sportu. Zapraszamy.

Odra Opole – Slezsky FC Opava
zimowy mecz kontrolny nr 5
środa, 7 lutego, godz. 11:00, Centrum Sportu, ul. Północna

foto: Sławomir Jakubowski (NTO)