Środowy sparing z drugoligowcem to jedyna okazja, by w okresie przygotowawczym zobaczyć sparing Odry na terenie naszego miasta.

Z rywalem z Bełchatowa zmierzymy się na głównej płycie stadionu przy ul. Oleskiej 51. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godz. 13:00. Będzie to trzeci tego lata sparing Odry – i zarazem jedyny w Opolu. Wcześniej pokonaliśmy Puszczę Niepołomice (1:0) w Rybniku-Kamieniu oraz ulegliśmy SFC Opava (2:3) w czeskich Stepankovicach. Kolejne mecze kontrolne rozegramy już na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu: z Ruchem Chorzów i MFK Karvina.

GKS Bełchatów był rywalem niebiesko-czerwonych w sezonie 2016/17, zakończonym naszym awansem do Nice 1 Ligi. Na wyjeździe padł bezbramkowy remis, a w rewanżu na naszym stadionie odnieśliśmy zwycięstwo 3:1 po golach Marcina Niemczyka, Gabriela Nowaka i Marcina Wodeckiego.

Podobnie jak dla Odry, podobnie i dla bełchatowian (8. drużyna poprzedniego sezonu drugiej ligi) będzie to letni test nr 3. Wcześniej podopieczni Artura Derbina pokonali ekstraklasowego Piasta Gliwice (2:0) i ulegli pierwszoligowemu GKS-owi Katowice (1:2).

Odra Opole – GKS Bełchatów
Letni mecz kontrolny nr 3
środa, 4 lipca, godz. 13:00, stadion przy ul. Oleskiej 51

foto: archiwum