Rewanżowe spotkanie z Olimpią Elbląg inaugurujące rozgrywki ligowe w 2017 roku, będzie dopiero szóstym pojedynkiem w historii pojedynków obu zespołów.

Po raz pierwszy Odra i Olimpia spotkały się w walce o ligowe punkty w sezonie 1982/83 na zapleczu ekstraklasy. Rywalizacja kontynuowana była w kolejnym sezonie, w którym zanotowano identyczne wyniki jak sprzed roku. Opolska Odra dwukrotnie zwyciężała Olimpię 3:0 w Opolu aby uznać wyższość gospodarzy na wyjeździe w stosunku 0:1. Na koniec sezonu 1983/84 elblążanie zajęli ostatnie miejsce w tabeli i spadli do trzeciej ligi. Kibice obu zespołów musieli czekać aż 32 lata na kolejny pojedynek Odra-Olimpia w lidze.

14 sierpnia 2016 roku w Elblągu „niebiesko-czerwoni” przełamali złą passę sprzed lat. Zwycięstwo Odrze zapewnili już w pierwszych 5-ciu minutach Dawid Wolny oraz Łukasz Winiarczyk. Dodajmy, że w pięciu dotychczasowych spotkaniach nie zanotowaliśmy podziału punktów a Odra może się pochwalić korzystnym oraz imponującym bilansem bramkowym.

Aktualna statystyka spotkań Odra Opole – Olimpia Elbląg: 5M, 3Z – 0R – 2P, 8:2

/ Fot. Michał Kalbarczyk – www.dziennikelblaski.pl