PZPN opublikował ramowy terminarz 1/8 finału Pucharu Polski.

Wyjazdowy mecz z Wisłą Sandomierz rozegramy w środę 5 grudnia. Godzina pozostała jeszcze do ustalenia i zależeć będzie m.in. od decyzji Polsatu Sport, który będzie transmitować na żywo wszystkie spotkania 1/8 finału PP. Przypomnijmy, że ostatni w 2018 roku bój o pierwszoligowe punkty stoczymy kilka dni wcześniej – bo 2 grudnia (niedziela) przy Oleskiej z Rakowem Częstochowa.

1/8 finału PP rozgrywana będzie między 4 a 6 grudnia. We wtorek (4.12) odbędą się mecze Puszcza Niepołomice – Wisła Płock, Śląsk Wrocław – Miedź Legnica i Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok, w środę (5.12): Wisła Sandomierz – Odra Opole, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk oraz Chrobry Głogów – Legia Warszawa. W czwartek (6.12) zaś: Rozwój Katowice – Górnik Zabrze i Wigry Suwałki – Raków Częstochowa.

Wisła Sandomierz to trzecioligowiec. W tabeli grupy IV zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 18 punktów po 16 kolejkach. Z Pucharu Polski wyeliminowała już Koronę Kielce i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Rundę jesienną w swojej lidze sandomierzanie zakończą już w najbliższy weekend.