Odra Groszmal ograła Błękitnych Jaryszów 5:1, a spotkanie było przykładem świetnej współpracy całego zespołu.

Obok piłkarzy amatorów drużynę podczas meczów zasilają regularnie także zawodnicy pierwszego garnituru Odry, ale jak podkreśla trener Tomasz Copik na boisku nikt się nie oszczędza. – Wielkie uznanie dla wszystkich chłopaków za walkę i zaangażowanie, przyjemnie jest widzieć, że zawodnicy z kadry 1 zespołu nie traktują występów w drużynie rezerw jako skazania, ale grają z pełnym poświęceniem we wszystkich naszych meczach!

– Walka o 1 skład rozgrywa się przecież nie tylko na treningach, ale i na meczach II drużyny, a dzięki temu również zawodnicy trenujący w Groszmalu podnoszą swoje umiejętności – dodał popularny „Copa”.

Wbrew pozorom mecz lidera w Jaryszowie nie należał do łatwych, ale na jego dalszym przebiegu zaważyło zwłaszcza druzgocące 10 minut Odry, po których dużo łatwiej było już wskazać zwycięzcę.

Klasą dla siebie był jak zwykle Dawid Wolny i to on „napoczął” przeciwnika – w 5 minut strzelając 2 bramki – obie z podań Marcina Stasiowskiego. Po kolejnych 5 minutach było już 0:3! Z rzutu rożnego – niezawodny w takich momentach Tomasz Swendrowski – posłał idealną piłkę w okolice pola karnego, a jego brat Mateusz głową dokończył dzieła.

Gospodarze najaktywniejsi byli w pierwszym kwadransie gry, ale Odra nie dała się zdominować, więc, mimo determinacji, Błękitni z każdą chwilą coraz bardziej tracili zapał. Kolejny oddech podopieczni grającego trenera Tomasza Krysiaka złapali dopiero w drugiej połowie, ale w tym momencie na tablicy wyników było już 0:4, po golu „Jasia” Fieca w 60 minucie.

Sytuację zakończoną honorowym trafieniem wypracował gospodarzom Michał Ibrom, a sfinalizował strzałem z 11 metrów Marek Szopa, piłka odbiła się od poprzeczki i Daniel Skorupa nie miał szans na skuteczną interwencję.

W ostatnich chwilach meczu Wolny po raz trzeci pokonał Romana Wolanego ustalając wynik tego spotkania.

Błękitni Jaryszów – Odra Opole 1:5 (0:3)

Bramki: 78’ Marek Szopa – 27’ Dawid Wolny (asysta Stasiowski), 32’ Dawid Wolny (Stasiowski), 37’ Mateusz Swendrowski (Tomasz Swendrowski), 60’ Jan Fiec (Ałdaś), 90’ Dawid Wolny (bez asysty).

Skład Odry: Damian Ziarko (46’ Daniel Skorupa) – Daniel Bednarz (23’ Mateusz Kondziela), Mateusz Swendrowski, Tomasz Swendrowski, Jan Fiec – Damian Ałdaś, Marcin Pietruszka (85’ Maciej Fiec), Łukasz Twardawa (60’ Ogonowski), Marcin Stasiowski, Tomasz Zwardoń – Dawid Wolny.

Żółte kartki: Jan Fiec, Łukasz Twardawa, Daniel Skorupa, Dawid Wolny. Trener Tomasz Copik.

Skład Błękitnych:Roman Wolany – Szymon Strzelczyk, Bartosz Berlak, Rafał Michna, Tomasz Krysiak – Kamil Juranek, Michał Ibrom, Łukasz Michna, Mirosław Grzywocz – Marek Szopa, Mirosław Sitnik. Trener T. Krysian.

Za tydzień do Groszowic przyjedzie Górnik Januszkowice. Serdecznie zapraszamy na stadion przy Brzegowej 3!

9. kolejka klasy A, gr. V (15-16 października 2016)

Błękitni Jaryszów 1-5 Odra II Opole

KS Sławięcice 2-1 Tęcza Szymiszów

LZS Raszowa 2-4 LZS Stary Ujazd

Victoria Żyrowa 3-1 KS Szczedrzyk