Mieszane uczucia towarzyszą wszystkim sympatykom Odry po zremisowanym 1:1 spotkaniu ze Stalą Mielec.

Z jednej strony zwycięstwo wymknęło się naszemu zespołowi w ostatnich minutach, ale trzeba szanować ten cenny punkt zdobyty na stadionie Stali Mielec.

Zespół gospodarzy prowadzony przez Dariusza Marca zaprezentował się świetnie pod względem motorycznym i do ostatniej minuty powalczył o zwycięstwo. Można więc powiedzieć, że remis jest sprawiedliwym wynikiem.

W I połowie więcej z gry miała Stal Mielec, ale to Odra była bliższa zdobycia bramki po 2 strzałach Arkadiusza Piecha oraz uderzeniu Mateusza Czyżyckiego. Świetnie dysponowany był jednak tego dnia golkiper gospodarzy Jakub Wrąbel, który ratował swój zespół.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie aż do zdobycia bramki przez wyróżniającego się na boisku Arkadiusza Piecha. Odra wyszła na prowadzenie, a to podrażniło gospodarzy z Mielca. Stal ruszyła do ataków, a piłkarze Odry zostali zepchnięci do defensywy. W 88. minucie wydarzyło się coś co zabolało wszystkich ludzi związanych z OKS-em. Stal przeprowadziła akcję prawą stroną, zagranie w pole karne, uderzenie Grzegorza Tomasiewicza i wybuch radości kibiców Stali. Sędzia doliczył 5 minut, ale wynik nie uległ zmianie.

Piłkarzom naszego zespołu należą się wielkie brawa za walkę, która kosztowała ich wiele sił, ale pozwoliła na zdobycie tego 1 punktu. Mimo że nasza pozycja w tabeli ligowej nie uległa zmianie to każdy punk należy szanować.

W piątek  o 16:00 czeka Odrę niezwykle ważny mecz z Wigrami Suwałki, dlatego zapraszamy na mecz przy ulicy Oleskiej 51.

Obecność i doping każdego z Was jest istotny, by wykrzesać z naszych graczy 1945 %. Liczymy na Was!

Przypominamy również, że wciąż obowiązują limity frekwencji na stadionie, więc zapraszamy do jak najszybszego nabywania wejściówek.

Przypominamy, że bilety można kupić jedynie w internecie.

 

Protokół meczowy

30. kolejka Fortuna 1 Ligi
sobota, 04.07.2020 r., godz. 15:10, Mielec, Solskiego 1

Stal Mielec – Odra Opole 1-1 (0-0).

Tomasiewicz 88′ – Piech 73′

Sędziował Piotr Lasyk  (Bytom).

Stal Mielec: Wrąbel – Bodzioch, Getinger (kpt), Mateusz Żyro, Stasik – M. Mak, B. Nowak (75′ Bielak), Prokić, Tomasiewicz, Urbańczyk (55′ Domański) – Michał Żyro (75′ Dadok)

Rezerwowi: Primel, Strączek, Dadok, Bielak, Bartosz, Domański, Lisowski, Seweryn, Skrzyniak
Trener Dariusz MARZEC

Odra Opole: Kuchta – Tabiś (m) (76′ Mikinic), Kamiński (kpt) (46′ Kostrzycki), Żemło, Winiarczyk – Czyżycki, Czernysz (m), Bonecki, Niziołek, Janus – Piech (81′ Skrzypczak).

Rezerwowi: Rosa, Kostrzycki, Pudlik (m), Mikinic, Kaczka (m), Sluga (m), Skrzypczak
Trener Dietmar BREHMER.

Żółte kartki:  Janus 7′, Kamiński 16′