Niespełna 29- letni pomocnik z naszą drużyną trenował od dłuższego czasu. Wystąpił również w dwóch meczach sparingowych z Miedzią Legnica oraz Skrą Częstochowa. 

Sztab szkoleniowy był zadowolony z tego jak się prezentował i postanowił go zakontraktować. W jednym z ostatnich wywiadów o nowym zawodniku Odry wypowiedziął się nasz trener Dietmar Brehmer – W sparingach udowodnił wysoką jakość piłkarską. Bardzo na niego liczymy; na to, że wzmocni konkurencję w środkowej strefie. (…). Mam nadzieję, że Fedotov szybko się zaaklimatyzuje. Myślę, że już teraz złapał kontakt z drużyną, ona bardzo pozytywnie go przyjęła. Najważniejsze jest i tak to, że broni się na boisku, ma wysokie umiejętności. – 

Nowy pomocnik Odry ma za sobą występy w młodzieżowej kadrze Ukrainy, w tym 13 meczów w kadrze do lat 21.  W poprzednim sezonie grał na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy w ekipie Awangarda Kursk. Wcześniej zaliczył ponad 100 występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na Ukrainie w zespołach FK Mariupol oraz Metałurh Donieck.

Vitalii związał się z naszym klubem kontraktem do zakończenia obecnego sezonu z możliwością automatycznego przedłużenia o kolejny rok. Witamy na Oleskiej 51!

Vitalii Fedotov to piąty transfer naszego klubu w zimowym okienku transferowym.