“To pierwsza umowa w historii Odry Opole podpisana na tak długi okres czasu” – mówił członek Zarządu Karol Wójcik.

Dokumenty o współpracy między Grupą Azoty i Odrą parafowali: Sławomir Brzeziński – wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A. oraz Karol Wójcik – członek Zarządu Stowarzyszenia OKS “Odra” Opole, w obecności wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.

Poniżej fragmenty wypowiedzi gości konferencji, która odbyła się na Stadionie Miejskim przy ul. Oleskiej 51.

Karol Wójcik: – Szanowni państwo jest mi niezwykle miło poinformować, że w dniu dzisiejszym Stowarzyszenie OKS „Odra” Opole podpisało porozumienie z firmą reprezentowaną przez pana Sławomira Brzezińskiego, jedną z największych firm w Polsce, Grupą Azoty. Nie boję się użyć dużych słów, uważam, że jest to jedna z ważniejszych chwil w historii Odry Opole.

Członek zarządu OKS „Odra” Opole podkreślił, że związanie się z tak poważnym partnerem poprawi budżet klubowy, jednak zaznaczył, że dzięki współpracy z dotychczasowymi partnerami: firmą ECO, firmą Sindbad oraz Urzędem Miasta Opola sytuacja finansowa klubu była stabilna, więc w tej sytuacji może być tylko lepsza.

W kwestii wydatków Karol Wójcik zadeklarował wierność kilku zasadom, między innymi o dokładnym przyglądaniu się wydatkom oraz o unikaniu tzw. kominów płacowych w kontraktach zawodników, zwrócił również uwagę na długi okres umowy z Grupą Azoty (do końca czerwca 2019), która daje klubowi duży komfort budowy budżetu na kolejne lata.

Na zakończenie wypowiedzi Karol Wójcik zwierzył się ze swojego marzenia, aby cztery podmioty, które aktualnie tworzą trzon sponsorski Odry Opole, były swoistym znakiem jakości i wiarygodności, dzięki któremu marka Odra Opole przyciągnie kolejne firmy.

Na koniec gospodarz konferencji podziękował Sławomirowi Brzezińskiemu za podjętą współpracę oraz ministrowi Patrykowi Jakiemu za zaangażowanie w temat Odra Opole – Grupa Azoty, ponieważ bez niego dzisiejszej konferencji prawdopodobnie by nie było.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki przypomniał historię swojej przygody z Odrą Opole, poprzez kilka szczebli dziecięcej i młodzieżowej kariery piłkarskiej, aż do momentu, gdy dzisiaj miał przyjemność ogłosić “strzelenie najpiękniejszej bramki w historii klubu”, czyli stabilności finansowej na długie lata.

Patryk Jaki chwalił także aktualną drużynę i jej formę, która rośnie z meczu na mecz, tym bardziej więc był szczęśliwy, że może pośredniczyć w podpisaniu umowy z jedną z największych firm w branży chemicznej w Europie. Przypomniał, że kontrakt zawiera klauzulę o zwiększeniu wsparcia klubu, gdy Odra awansuje do 1 ligi.

Minister dziękował piłkarzom i trenerom za bardzo dobre reprezentowanie Opola na arenie ogólnopolskiej oraz zapraszał do klubu nowych inwestorów, których powinny przyciągnąć: bezpieczeństwo i stabilizacja finansowa oraz dobry wynik sportowy. Na zakończenie Patryk Jaki dodał: – Powrócą jeszcze lepsze czasy i Odra wróci do Ekstraklasy.

Sławomir Brzeziński zaczął wypowiedź od przypomnienia misji Grupy Azoty, która od wielu lat wspiera polski sport ze szczególnym uwzględnieniem dyscyplin zespołowych, duży nacisk kładąc także na wzmacnianie swojego wizerunku wśród lokalnych społeczności.

Decyzję o wsparciu Odry Opole prezes Brzeziński uzasadnił również jej przeszłością i rozpoznawalnością na piłkarskiej mapie Polski oraz zapewniał o długofalowym wsparciu klubu i drabince finansowej w zależności od wyników sportowych.

Podsumowując spotkanie Sławomir Brzeziński wyraził nadzieję, że tak jak pod wpływem produktów jego firmy wzrastają plony rolników, tak też – dzięki zaangażowaniu Grupy Azoty – będzie rosła forma zawodników Odry.