W ostatni domowym meczu sezonu przegrywamy z GKS Tychy 1-5.

Tyszanie od początku spotkania ruszyli do ataku, ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce Błażeja Sapielaka. W 22. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Maciej Wróbel jednak na posterunku był Konrad Jałocha. Kilka minut później w odpowiedzi groźnie uderzał Wiktor Żytek, jednak na szczęście niebiesko-czerwonych niecelnie.  W 37. minucie goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony, głową piłkę do bramki Odry skierował Sebastian Steblecki. Cztery minuty później Odra doprowadziła do wyrównania. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne dorzucał Kacper Tabiś i ta po rykoszecie od Bartosza Szeligi wpadła do bramki GKSu i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie.

Początek drugiej połowy to trzy dogodne okazje do strzelenia bramki dla Odry, jednak żaden z naszych zawodników nie zdołał skierować piłki do bramki Jałochy. Po godzinie gry GKS ponownie objął prowadzenie. Po strzale Biela piłkę odbił Sapelak, ale przy dobitce Jakuba Piątka nasz bramkarz był już bezradny. W 64. minucie tuż po wejściu na boisko swoją szansę miał Arkadiusz Piech, jednak znowu górą był bramkarz przyjezdnych. Pięć minut później tyszanie podwyższyli prowadzenie. Kamil Kargulewicz dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym “szczupakiem” piłkę do siatki skierował Bartosz Biel. W 88. minucie Kargulewicz sam wpisał się na listę strzelców. W trzeciej minucie doliczonego czasu wynik spotkań ustalił Maciej Mańka.

Protokół meczowy

33. kolejka Fortuna 1 Ligi, niedziela 06.06.2021 r., godz. 12:40

Odra Opole – GKS Tychy 1-5 (1-1)

Szeliga (samobójcza) 41′ – Steblecki 37′, Piątek J. 60′, Biel 69′, Kargulewicz 88′, Mańka 93′.

Sędzia: Łukasz Szczech – Warszawa

Odra Opole: Sapielak – Tabiś, Wypych, Kostrzycki, Winiarczyk – Drewniak (Surzyn 76′), Trojak (kpt), Mikinić (Żak 66′), Wróbel, Nowak (Kort 76′), Czapliński (Piech 62′).

Rezerwowi: Rosa, Sluga.

Trener Piotr Plewnia.

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Sołowiej, Szymura, Szeliga, Biel (Moneta 71′), Piątek J. (Paprzycki 71′), Steblecki, Żytek (Norkowski 78′), Piątek K. (Kargulewicz 46′) Lewicki (Kasprzyk 84′)

Rezerwowi: Odyjewski, Kasprzyk, Wołkowicz, Stefaniak, Połap.

Trener Artur Derbin

Żółte kartki: Wróbel, Trojak – Żytek, Szeliga, Moneta.