Odra Opole w środę rozegra trzeci tego lata mecz kontrolny. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie SFC Opava. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00.

SFC Opava to trzecia drużyna poprzedniego sezonu zaplecza czeskiej ekstraklasy. Awans przegrała na ostatniej prostej sezonu z rywalem zza między – Banikiem Ostrawa. Zespół z Opawy świetnie spisywał się też w rozgrywkach Pucharu Czech, gdzie dotarł aż do finału. Po drodze wyeliminował FK Mlada Boleslav, Zbrojovkę Brno czy Viktorię Pilzno, a w decydującym o trofeum meczu – rozgrywanym w połowie maja w Ołomuńcu – uległ Fastavowi Zlin 0:1, wskutek czego koło nosa przeszedł mu udział w fazie grupowej (tak, tak) Ligi Europy.

Barw SFC bronią kojarzeni z występów w Polsce Marko Radić (Wisła Płock), Petr Zapalac (GKS Bełchatów) i Fratisek Metelka (Podbeskidzie Bielsko-Biała), zaś sekretarzem klubu jest Lumir Sedlaczek (Groclin, Piast Gliwice). Tego lata opawianie rozegrali już dwa sparingi z Sigmą Ołomuniec (ekstraklasa czeska, 2:2 i 2:3), pokonali też (2:1) Skalicę (II liga słowacka) i ligowego rywala: MFK Vitkovice (2:0).

Odra mierzyła się z SFC Opava zimą. Wtedy,w lutym, padł remis 3:3. Gole dla naszej drużyny strzelili Szymon Skrzypczak, Marcin Niemczyk i – już w doliczonym czasie gry po rzucie karnym – Waldemar Gancarczyk.

Dla opolan będzie to trzeci w okresie przygotowawczym sparing. W tym pierwszym rozgromiliśmy 4:1 GKS Katowice, w tym drugim ulegliśmy Wiśle Kraków 0:2. Po porażce w Myślenicach nasz sztab szkoleniowy postanowił dać szansę dalszych testów dwóm skrzydłowym o statusie młodzieżowca: Maciejowi Spychale (Lech Poznań) i Bartoszowi Czarneckiemu (Cracovia).

Środowy sparing odbędzie się na boisku rywala (Opawa leży niespełna 100 km od Opola). Pierwszy gwizdek o godz. 17:00.

SFC Opava – Odra Opole
lato 2017, sparing nr 3
środa, 5 lipca, godz. 17:00, Opawa

foto: Michał Chwieduk