Za nami kolejny weekend ligowych zmagań naszych drużyn. Bardzo ważną wygraną odnieśli trampkarze z rocznika 2003 walczący w Centralnej Lidze Trampkarzy. Przybliżyła ich ona do pozostania w najwyższej krajowej lidze na kolejny cykl rozgrywkowy.

Rezerwy poległy w Kietrzu
W meczu sąsiądów w tabeli drugiej grupy klasy okręgowej rezerwowa drużyna seniorów naszego klubu uległa w meczu wyjazdowym ekipie z Kietrza 1:3 (0:1). Kolejny mecz już w środę. W zaległym starciu Odra II zagra w podopolskich Źlinicach z wiceliderem tabeli – miejscowym Orłem

Włókniarz Kietrz – Odra Groszmal II Opole 3:1 (1:0)
1:0 Kobeluch – 20., 2:0 Kacprzak – 55., 3:0 Kowalski – 70., 3:1 Gut – 75.
Odra II: Turek – Stanisz (82. Mętel), T. Swendrowski, Czmielewski, Łański – Idziak, Pietruszka, Wolny, Gut – Fiec (67. Kurpierz), Matejka. Trener Łukasz Twardawa.
Wyniki i tabela drugiej grupy klasy okręgowej – TUTAJ.

Bez punktów z dalekiego wyjazdu
Niemający już szans na utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów nasi piłkarze ulegli czołowej drużynie grupy zachodniej CLJ – Arce Gdynia 0:3 (0:1).
– Zagraliśmy w defensywnym ustawieniu i dzięki niezłej organizacji gry dość długo dobrze się trzymaliśmy – mówił trener naszej drużyny Grzegorz Zmuda.
Opolanie przegrywając 0:1 mieli dwie dobre okazje na wyrównanie. Najpierw strzał Jakuba Wacławczyka świetnie obronił bramkarz Arki, a po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie dał rady go pokonać Damian Lisoń. W ostatnim kwadransie goście stracili dwa gole i schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami. Następnym rywalem niebiesko-czerwonych będzie lider tabeli – Śląsk Wrocław. Mecz w niedzielę 20 maja o godz. 12.00 na stadionie przy ul. Oleskiej.

Arka Gdynia – Odra Opole 3:0 (1:0)
Odra: Maciej Styrczula – Bateńczuk, Chodorek, Pietrakowski, Lisoń, Wójciak – Kram, Olejnik, Wacławczyk (79. Lewandowski), Suchodolski (75. Sluga) – Machnik. Trenerzy Grzegorz Zmuda i Tomasz Copik.
Wyniki i tabela grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów – TUTAJ.

Wysoka wygrana

Zespół juniorów młodszych (rocznik 2001-02) w meczu z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle na wyjeździe zaaplikował mu pół tuzina goli. Ostatecznie wygrał 6:1 (2:0). Najważniejszy sprawdzian już w najbliższą środę. O godz. 16.00 w Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz rozpocznie się ich mecz z Pomologią Prószków. To z tej dwójki zostanie wyłoniony zwycięzca ligi, który zagra w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. W pierwszej rundzie był remis 2:2. Pomologia po dziewięciu kolejkach (będzie ich 14) ma o dwa punkty mniej od Odry.

Chemik Kędzierzyn-Koźle – Odra Opole 1:6 (0:2)
Bramki dla Odry: Kowalski (2.), Matysek (23.), Sluga (44.), Aniszewski (67.), Bryłka (75. i 80.)
Odra: Maciej Styrczula (70. Jaroszko) – Dziwański (41. Konowalczyk), Kowalski, Wencel, Gebauer – Kawala (60. Wrzeciono), Pudlik, Mikołaj Styrczula (41. Aniszewski), S. Bryłka, Kupis (41. Sluga) – Matysek (70. Zaremba). Trenerzy Marek Duraj i Grzegorz Bryłka.
Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych – TUTAJ.

Przybliżyli się do utrzymania
Ekipa trampkarzy z rocznika 2003 pokonała na wyjeździe Falubaz Zielona Góra 4:0 (1:0). Tym samym przybliżyła się do utrzymania na najwyższym poziomie rozgrywek w kraju w kategorii do lat 15. Z każdej z czterech grup CLT spadną po dwa zespoły. Kolejny mecz zespół prowadzony przez trenera Tomasza Piwowarczyka zagra w sobotę 19.05 z Miedzią Legnica w Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz. Początek starcia o godz. 14.00.

Falubaz Zielona Góra – Odra Opole 0:4 (0:1)
0:1 Kaczka – 29., 0:2 Surzyn – 44., 0:3 Jaszczyk – 53., 0:4 Kaczka – 69.
Odra: Sapielak (69. Wojakowski) – Kłosowski, Głuszkiewicz (68. Górniak), Jadeszko, Szota (65. Urbańczyk) – Surzyn, Gandziarowski (55. Rubak), Michał Wróbel, Kaczka – Maciej Wróbel (72. Dąbrowski), Jaszczyk. Trenerzy Tomasz Piwowarczyk i Marek Tracz.
Wyniki i tabela gr. 3 Centralnej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.

Ustrzelili „dwucyfrówkę”
Aż 11:0 (4:0) wygrała druga drużyna naszych trampkarzy (rocznik 2004) występująca w lidze wojewódzkiej. Gorycz bardzo wysokiej porażki musiała przełknąć ekipa Stali Brzeg.
Ten tydzień będzie bardzo pracowity dla podopiecznych trenera Wojciecha Mielnika. W poniedziałek (14.05) zagrają na wyjeździe z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle, a w piątek 18.05 w opolskim Centrum Sportu o godz. 18.00 z OKS-em Olesno.

Odra II Opole – Stal Brzeg 11:0 (4:0)
Bramki dla Odry: Bober i Mrozek po trzy, Danielak i Sługocki po dwie, Zarzycki
Odra II: Wojakowski – Babijczuk, Pietras, Palmer, Witkowski – Zarzycki, Rutkowski, Mrozek, Drescher – Paszkowski, Bober. Na zmiany wchodzili (w tej lidze zmiany są lotne): Chadała – Sługocki, Śliwiński, Danielak, Michalak, Kopacz. Trenerzy Wojciech Mielnik i Krzysztof Chełpa.

Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.

foto
: Mirosław Szozda