5 spotkań w reprezentacji Polski, 235 spotkań w PKO Ekstraklasa, 28 bramek, 48 asyst. Krótka piłka przed meczem z Wisłą Kraków z Maciejem Makuszewskim.

Maćku, kibice Odry są bardzo zadowoleni z Twojego transferu. Wiążą duże nadzieje związane z Twoja grą. Czujesz lekką presję?

[MM] – Stres zawsze jest w piłce, tak jak w każdym innym zawodzie, napędza nas do działania i tak też jest ze mną. Czuję pozytywne emocje bo to jest moje kolejne sportowe wyzwanie. Chciałbym godnie reprezentować barwy Odry Opole i dawać kibicom jak najwiecej powodów do radości.

Mecz z Wisłą to duże wydarzenie piłkarskie dla Opola. Czy kibice będą mogli już zobaczyć Ciebie w akcji?

[MM] – Bardzo się cieszę, że udało się załatwić wszystkie formalności i jestem gotowy do gry, oczywiście to trener zdecyduje czy zagram i w jakim wymiarze czasowym. Uwielbiam mecze, które elektryzują kibiców. Widać, że Opole żyje meczem z Wisłą. Chcę być częścią tego piłkarskiego święta.

Czy wiesz, że z żadnym innym zespołem nie mierzyłeś się tak często jak z Wisłą? W 19 meczach zaliczyłeś 6 goli i 5 asyst.

[MM] – Mam głównie dobre wspomnienia z potyczek z Wisła Kraków, statystyki są naprawde dobre, mam nadzieję, że jeszcze uda mi się je poprawić.