Trzy wygrane, sześć zdobytych bramek, czyste konto po stronie strat, tak prezentuje się dorobek Odry w czasie przygotowań.

W meczu z bytomianami „Niebiesko-Czerwoni” z Opola dość szybko poparli przewagę efektami, już w 28 minucie skrzydłem popędził Mateusz Gancarczyk, wyhamował przed linią końcową, odegrał do wychodzącego na pozycję Dawida Wolnego, a ten pokonał bramkarza Polonii.

Był to trzeci gol „Jokera” w trzecim sparingu, po jednym zaaplikował także Podbeskidziu Bielsko-Biała i KS ROW Rybnik.

Cały opolski zespół rozegrał dobre spotkanie, borykająca się z różnorakimi kłopotami Polonia Bytom nie była dzisiaj w stanie nawiązać z Odrą równorzędnej walki.

Polonistów dobił były kolega z drużyny Adrian Krysian. „Adi” najpierw dokładnie podał do Łukasza Staronia, który nie miał kłopotów z golem na 2:0, a następnie w sytuacji sam na sam z golkiperem gości ustalił wynik meczu.

Podobnie jak w poprzednich grach kontrolnych trenerzy wystawili po 2 zupełnie różne jedenastki na każdą z połówek, na boisku w szeregach Odry nie pojawili się tylko Mateusz Marzec i Damian Ziarko. Pierwszy doznał na treningach lekkiego, lecz niegroźnego urazu, drugi jest aktualnie w cyklu treningów indywidualnych. Wśród piłkarzy testowanych w zespole Polonii Bytom wystapił znany z występów w Odrze Łukasz Żegleń

Fot. Mirosław Szozda