W poniedziałek piłkarze niebiesko-czerwonych powalczą o kolejne ligowe punkty

Mało kto przed rozpoczęciem sezonu spodziewał się, że  oba zespoły będą na początku zajmowały aktualne miejsca – Odra w strefie spadkowej, a Chrobry walczący o baraże.

W letnim okienku transferowym, w drużynie gospodarzy poniedziałkowego spotkania, doszło do wielu zmian kadrowych. Zespół opuścił trener Ivan Djurdjević, a także kluczowi gracze: Rafał Leszczyński, Dominik Piła, Marcel Ziemann, czy Mikołaj Lebedyński. Wydawało się, że ekipa z Głogowa w tym sezonie będzie plasowała się w dolnych rejonach tabeli. Tak też było na początku. Po 6. kolejkach zespół Chrobrego zajmował 14. pozycję z naszą Odrą, z 4 punktami i bilansem 8:12. Trener Marek Gołębiewski poukładał klocki i od tego momentu nie przegrał. Na 5 ostatnich meczów o punkty Chrobry wygrał 4 mecze i 1 zremisował. W poprzedniej kolejce pomarańczowo-czarni w Gdyni dokonali czegoś niesamowitego. Gdy stracili w 49. min. trzeciego gola z Arką i na tablicy widniał wynik 3:1 dla gospodarzy, mało kto wierzył w dobry wynik dla Głogowa, tymczasem Chrobry wygrał tamten mecz 4:3. Nazwa Chrobry (czyli odważny, waleczny) nie jest przypadkowa. Piłkarze Odry powinni o tym pamiętać. Głogowianie w przypadku wygranej wyprzedzą w tabeli Wisłę Kraków, Stal Rzeszów i GKS Katowice, co pozwoliłoby im awansować na miejsce barażowe.

Odrze, po wymęczonym zwycięstwie ze Skrą Częstochowa w poprzedniej kolejce, przerwa na mecze reprezentacyjne (w reprezentacji Polski U-20 grali Antoni Klimek i Maksymilian Tkocz), dobrze zrobiła. Zespół mógł we względnym spokoju przygotowywać się do meczu 12. kolejki. Sytuacja w tabeli wciąż nie jest dobra. Opolanie zajmują 17. miejsce, w strefie spadkowej. Tylko zwycięstwo w poniedziałkowym meczu pozwoli im je opuścić.

Trzy ostatnie mecze H2H wygrywali gospodarze, w tym 2 razy była to Odra, a w ostatnim pojedynku Chrobry, który wygrał 1:0. To też jedyne zwycięstwo głogowian z Odrą w 5 ostatnich meczach.

Jak będzie w poniedziałek, gdy Chrobry podejmował będzie Odrę (3.10.2022 r. godz. 18:00), możecie zobaczyć:

  • kupując dostęp do transmisji PPV (część zysków wróci na konto klubu) (LINK)
  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

Kurs w FORTUNIE na to, że Odra wygra wynosi 3.45. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.