Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Odra użycza swojej nazwy i herbu innym klubom sportowym.

Nazwa bokserskiego klubu z Opola – Opolski Klub Bokserski – jest co prawda jedyną w swoim rodzaju, ale dość ogólną, więc w środowisku powstał pomysł, aby urozmaicić ją poprzez dodanie ciekawego członu. Trener i zawodnicy to po części także kibice piłkarskiej Odry, więc wybór był dość oczywisty.

Radosław Chojnowski, trener i właściciel Opolskiego Klubu Bokserskiego:

– Całe życie kibicowałem “Niebiesko-Czerwonym”, więc pomyślałem, że to bardzo ciekawy temat. Na współpracę jestem otwarty, zresztą robiłem już treningi dla bramkarzy, od dawna uczestniczymy w imprezach marketingowych organizowanych przez Odrę, a nowych pomysłów jest bez liku.

Myślę, że korzyści będą obustronne, sportowe i medialne, np. promocyjny nabór “Boksuj dla Odry” dla zawodników od 12-18 lat mógłby przyciągnąć do sportu wielu chętnych” – przewiduje Radosław Chojnowski.

Sprawa została przesądzona dzisiaj, podczas konferencji prasowej w centrum domEXPO Opole z udziałem Prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, Członka Zarządu Stowarzyszenia “OKS Odra Opole” Marcina Porzyckiego, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia “Opolski Klub Bokserski” Krzysztofa Chojnowskiego oraz Dyrektora domEXPO Opole Mariana Wacha, podpisano porozumienie o wzajemnej współpracy dotyczące w szczególności korzystania ze znaku towarowego OKS ODRA Opole

Struktury klubów pozostaną w nienaruszonej postaci, ale kibicom i zawodnikom obu dyscyplin jeszcze przyjemniej będzie odtąd wspominać lata, gdy Odra była klubem wielosekcyjnym, a jej sekcja bokserska odnosiła sukcesy.

Fotografia www.domexpo.com/opole/.