Znamy pierwsze ustalenia sztabu szkoleniowego na zbliżające się przygotowania do sezonu, koniec krótkich urlopów w piątek o 10:00.

Na tę godzinę trener wynaczył zbiórkę przed inauguracyjnym treningiem przy Oleskiej 51, który zakończy dwutygodniowy rozbrat 1. drużyny z piłką nożną.

Chodzi oczywiście o piłkę uprawianą osobiście, bo tej telewizyjnej wszyscy mają chyba pod dostatkiem. Futbolowe szaleństwo trwa w całej Europie w najlepsze, oprócz EURO we Francji władze UEFA zafundowały piłkarzom i kibicom także eliminacje Ligi Europy i Ligi Mistrzów!

Przykładowo Zagłębie Lubin (bez Filipa Starzyńskiego) już jutro o godz. 18:00 rozegra pierwsze spotkanie rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy ze Slavią Sofia, a 3 godziny później reprezentacja Polski (z Filipem Starzyńskim) powalczy na Stade Vélodrome w Marsylii z Portugalią! Lekki przesyt? Spora przesada? Zdania są podzielone.

To jednak (jeszcze) nie jest opolski kłopot, więc mimo piłkarskiego urodzaju niebiesko-czerwoni kibice z wielką niecierpliwościa czekają na wszelkie wieści o własnym drugoligowcu.

A Odra przyśpieszy już drugiego lipca, gdy w Dankowicach zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała, wyjazd z Opola zaplanowany jest na godz. 9:30, gdyż sparing odbędzie się punktualnie o godz. 13:00. Pierwsze decyzje dotyczące nowych zawodników zapadną prawdopodobnie właśnie na oraz po spotkaniu u stóp Klimczoka.