Najbliższe ligowe starcie opolskiej Odry z Rozwojem Katowice, relacjonowane będzie na żywo przez kanał Łączy Nas Piłka. Transmisja rozpocznie się 6. maja o godz. 17:00, tradycyjnie w serwisie YouTube. Będzie to już trzecia w aktualnym sezonie bezpośrednia relacja ze spotkania z udziałem „niebiesko-czerwonych”. Przypomnijmy, że dotychczas kibice mogli śledzić poczynania naszych piłkarzy w pojedynkach z Legionovią Legionowo oraz Radomiakiem Radom. O planach Łączy Nas Piłka wobec Odry w ostatnich 6. ligowych kolejkach, opowiada komentator kanału – Adam Delimat.

Odra Opole: – To już trzecie spotkanie ligowe z udziałem Odry Opole na antenie Łączy Nas Piłka. Dlaczego wybór padł akurat na mecz z Rozwojem Katowice?

Adam Delimat (Łączy Nas Piłka): – Wybór meczu Rozwoju Katowice z Odrą Opole był dosyć naturalny. Pierwszy powód jest oczywisty. W Katowicach możemy poznać pierwszą spośród trzech ekip, które awansują bezpośrednio na zaplecze Ekstraklasy. Choć w przypadku Odry i Rakowa Częstochowa już teraz wydaje się to formalnością, to jednak z pewnością i w Opolu i w Częstochowie, kropkę nad i chciano by postawić jak najwcześniej. Wygrana Odry w Katowicach i porażka Radomiaka z Olimpią Elbląg mogą sprawić, że już na pięć kolejek przed końcem, drużyna Jana Furlepy będzie mogła być spokojna o awans, a nie zapominajmy, że startowała z pozycji beniaminka! Dodatkowo Odra to jedna z tych drużyn, które prezentują futbol bardzo atrakcyjny i przyjemny dla oka. Wiosną dużo lepiej spisuje się też Rozwój Katowice, który za kadencji Tadeusza Krawca z powodzeniem urywa punkty możnym tej ligi. To wszystko sprawia, że w Katowicach spodziewamy się naprawdę znakomitego meczu, w którym obie drużyny za wszelką cenę będą chciały zrealizować swoje cele.

OO: – Rozumiemy, że to nie ostatnie słowo ze strony ŁNP, a opolscy kibice mogą liczyć na kolejne transmisje np. z prestiżowego meczu w Częstochowie?

AD: – Myślę, że grzechem byłoby odpuścić transmisję ze starcia dwóch najmocniejszych drużyn tej ligi. Co prawda wiele wskazuje na to, że w 33. kolejce Raków i Odra mogą być już pewne awansu, ale rywalizacja o fotel lidera na koniec rozgrywek powinna być do końca kwestią otwartą i być może to właśnie ten mecz okaże się kluczowy. Dlatego jedynym możliwym wyborem w ostatni weekend maja, był mecz w Częstochowie.

OO: – Podczas ostatniej transmisji meczu Radomiak Radom – Odra, kibice byli wyjątkowo aktywni na Twitterze. Planujecie kontynuować tę formę kontaktu z widzami w trakcie relacji na żywo z Katowic?

AD: – Z Opola do Katowic nie jest szczególnie daleko, więc spodziewamy się również na meczu sporej grupy kibiców Odry i głośnego wsparcia. Tych, którzy mecz planują obejrzeć jednak za pośrednictwem naszej transmisji, już dziś zachęcamy do aktywności na Twitterze pod hasztagiem #LaczyNas2Liga. To prawda, że kibice Odry “zapoznali się” już z nim podczas transmisji z Radomia, a nam wydaje się, że pomysł interakcji z widzami spisuje się naprawdę fajnie. Dzięki #LaczyNas2Liga wszystkie opinie łatwo można odnaleźć w jednym miejscu, a najciekawsze z komentarzy mają szansę pojawić się w trakcie meczowej transmisji.

[rozmawial-sebastian][foto-wlasne]