Pięć występów w reprezentacji Polski, 235 meczów w polskiej Ekstraklasie oraz występy na najwyższym szczeblu ligowym w Rosji, Portugalii i Islandii. To dorobek nowego piłkarza Odry Opole – Macieja Makuszewskiego, który związał się z naszym Klubem 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

32-letni Maciej Makuszewski pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynie Wissa Szczuczyn, z której przeniósł się do słynącego ze świetnego szkolenia UKS-u SMS Łódź. Z Łodzi trafił do Wigier Suwałki, a następnie do Jagiellonii Białystok. Po 2 latach gry w klubie z Ekstraklasy i wygraniu Superpucharu Polski w sezonie 2010/2011, Maciej po raz pierwszy wyjechał za granicę, by występować w  Tereku Grozny (obecnie Achmat Grozny), w rosyjskiej Premier Lidze. Pod koniec stycznia 2014 roku został wypożyczony przez Lechię Gdańsk, która była na tyle zadowolona z gry Macieja, że w czerwcu tego samego roku wykupiła go z Tereka. W drużynie z Gdańska błyskotliwy skrzydłowy cieszył się na tyle dużym autorytetem, że otrzymał nawet opaskę kapitańską. Pod koniec stycznia 2016 roku został wypożyczony na rundę do portugalskiego zespołu Vitoria Setubal. Od 1 lipca 2016 roku do 12 lutego 2020 roku był piłkarzem Lecha Poznań, z którym świętował zdobycie krajowego Superpucharu, drugiego w jego karierze. To właśnie będąc zawodnikiem Lecha Poznań Makuszewski był w szczycie swojej kariery. Od trenera Adama Nawałki otrzymywał w 2017 roku powołania do reprezentacji Polski. Maciek z orłem na piersi zadebiutował w meczu z Danią. W sumie wystąpił w 5 meczach kadry narodowej i zanotował 1 asystę, w meczu z Kazachstanem, w eliminacjach do mundialu 2018. Wydawało się, że może zagościć w reprezentacji Polski na dłużej, ale w grudniu 2017 roku piłkarz zerwał więzadła krzyżowe i kariera nieco wyhamowała. W lutym 2020 roku Maciek wrócił do klubu, w którym zaczynał podbijać Ekstraklasę, czyli do Jagiellonii Białystok. Jego ostatnim klubem przed przybyciem do niebiesko-czerwonej Odry był islandzki Leiknir Rejkjawik.

Nowy zawodnik do szatni Odry wniesie bezcenne doświadczenie, piłkarską jakość oraz sporą dawkę profesjonalizmu i optymizmu, z którego jest znany. Wszystkie te cechy sprawiają, że pozyskany na zasadzie wolnego transferu 32-letni piłkarz pomoże drużynie otrząsnąć się z wydarzeń z początku sezonu.

Maciek! Witamy na Oleskiej!

Życzymy dużo zdrowia i samych udanych występów w niebiesko-czerwonych barwach!