22-letni bramkarz, jeden z ulubieńców opolskiej publiczności, za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z naszym klubem.

Do Odry trafił w 2014 roku z drużyny juniorów Polonii Bytom. Od tamtej pory rozegrał dla Niebiesko-Czerwonych 94 ligowe mecze. Świętował dwa awanse – do drugiej i pierwszej ligi, w której łącznie zaliczył 25 występów, z czego 7 – ostatniej jesieni. Zawsze cieszył się mianem jednego z ulubieńców publiczności. Bo też był – i jest – po prostu jej częścią, jako osoba utożsamiająca się z klubem i kibicująca mu. Widać go było także poza boiskiem, bo chętnie uczestniczył w akcjach marketingowych, promocyjnych i wszelkich innych, jakie organizowaliśmy. – Bardzo dziękujemy Tobiaszowi za lata spędzone w Klubie i doceniamy jego wkład oraz przywiązanie do naszych barw. Tobiasz zawsze pozostanie mile widziany przy Oleskiej – mówi Karol Wójcik, prezes Odry.

Kontrakt Weinzettela został rozwiązany za porozumieniem stron, a z taką inicjatywą wyszedł on sam. – Decyzję podjąłem ja. Okienko transferowe zamyka się w dniu dzisiejszym. Będę czekał na to, co się wydarzy. Wiadomo, że z wolną kartą zawodniczą w ręce łatwiej znaleźć klub. Nie ukrywam, że Odra Opole to klub, któremu kibicuję od dziecka. Miło byłoby tu kiedyś wrócić – nigdy nie mów nigdy. Moje serce zawsze w części pozostanie niebiesko-czerwone – podkreśla Tobiasz.

W kadrze Odry pozostaje teraz trzech bramkarzy: Kacper Kołotyło, Michał Szromnik i – pozyskany minionej zimy – Artur Krysiak, który strzegł naszej „świątyni” w inaugurującym wiosnę spotkaniu z Wigrami Suwałki.

Tobi, dzięki za wszystko! Powodzenia w przyszłości i do zobaczenia przy Oleskiej!