Z czterech naszych drużyn juniorsko-trampkarskich, które grały w miniony weekend, trzy odniosły zwycięstwa, a jedna przegrała.

Na tarczy z Gdańska wracała najstarsza ekipa – juniorów. W meczu 22. kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów uległa ona miejscowej Lechii 0:2 (0:1). Wyżej notowani i faworyzowani gospodarze, którzy walczą o utrzymanie, wystąpili w bardzo mocnym składzie. Drugą bramkę dla nich zdobył w 61. min z rzutu karnego zdobył Adam Chrzanowski, który w tym roku zaliczył sześć pełnych spotkań w ekstraklasie. Pierwszego gola zdobył Maciej Kaczorowski w 38. min.

Odra zagrała przeciwko mocnej drużynie całkiem nieźle. W pierwszej połowie dobrą okazję do zdobycia gola miał Sebastian Bryłka. Po przerwie dwa razy blisko szczęścia był Denis Smolarek. W naszej drużynie na wysoką ocenę zapracował bramkarz Maciej Styrczula. Zaliczył on kilka bardzo dobrych interwencji.

Lechia Gdańsk – Odra Opole 2:0 (1:0)
Odra: Maciej Styrczula – Bateńczuk, Chodorek, Lisoń, Graczyk – Kram (75. Wójciak), Pietrakowski, Wacławczyk (65. Suchodolski), Miroszka (65. Machnik), Bryłka (81. Kozłowski) – Smolarek.
Trenerzy Grzegorz Zmuda i Tomasz Copik.

Wyniki i tabela grupy zachodniej CLJ – TUTAJ.

Kolejny mecz dla opolan będzie oznaczać kolejny daleki wyjazd. W sobotę 14.04 zagrają z będącą wiceliderem tabeli Pogonią w Szczecinie.

Ostre strzelanie urządziła sobie drużyna juniorów młodszych (roczniki 2001-02). W 4. kolejce zmagań w lidze wojewódzkiej rozgromiła Pogoń Prudnik aż 11:0 (2:0). Podopieczni trenerów Grzegorza Bryłki i Marka Duraja walczą o 1. miejsce na koniec sezonu dające prawo gry w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych.

Odra Opole – Pogoń Prudnik 11:0 (2:0)
Bramki dla Odry: Pudlik, Matysek, Wrzeciono i Machnik po 2, Gebauer, Kawala, Mikołaj Styrczula.
Odra: Jurewicz – Gebauer, Kolczyk (41. Konowalczyk), Kowalski, Zaremba – Jasiński (31. Kawala), Pudlik, Mikołaj Styrczula, Ogórek – Sluga (41. Wrzeciono), Matysek (41. Machnik).
Trenerzy Grzegorz Bryłka i Marek Duraj.

Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych – TUTAJ.

Kolejny mecz niebiesko-czerwoni zagrają już w najbliższą środę. Będzie to spotkanie zaległe z Chemikiem Kędziezyn-Koźle. Początek starcia w Centrum Sportu przy ul. Północnej o godz. 18.00.

Wysokie zwycięstwo odniosła również drużyna trampkarzy (rocznik 2003) rywalizująca w grupie 3 Centralnej Ligi Trampkarzy. Zespół prowadzony przez trenerów Tomasza Piwowarczyka i Marka Tracza pokonał MKS Żory 6:0 (1:0)
To był nasz dobry mecz, wygraliśmy zasłużenie, choć nasze zwycięstwo było może zbyt wysokie – oceniał trener Piwowarczyk.
Opolanie w mocnej stawce ośmiu zespołów po pięciu meczach mają na koncie dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki.

Odra Opole – MKS Żory 6:0 (1:0)
Bramki dla Odry: Górniak i Kaczka po 2, Maciej Wróbel oraz Jaszczyk
Odra: Sapielak – Witek (21. Rychlik), Kłosowski (67. Głuszkiewicz), Jadeszko, Szota – Muzyka (67. Starzecki), Gandziarowski (67. Górniak), Maciej Wróbel, Kaczka (60. Tomala) – Surzyn (65. Dąbrowski), Jaszczyk (60. Michał Wróbel).
Trenerzy Tomasz Piwowarczyk i Marek Tracz.

Wyniki gr. 3 Centranej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.

Następny mecz zespół 15-latków zagra w sobotę 14 kwietnia na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Druga drużyna trampkarzy (chłopcy z rocznika 2004) gra natomiast w lidze wojewódzkiej i w rywalizacji w większości o rok starszymi od siebie rywalami spisuje się świetnie. W piątym meczu odniosła piąte zwycięstwo. Pokonała Start Namysłów 5:0 (2:0)

Odra II Opole – Start Namysłów 5:0 (2:0)
Bramki dla Odry: Duda, Bober, Sługocki, Mrozek i Babijczuk
Odra II: Krynicki – Wołyniec, Babijczuk, Palmer, Stolarewski – Duda, Zarzycki, Śliwiński, Drescher – Mrozek, Bober. Na zmiany wchodzili (w tej lidze zmiany są lotne): Chadała – Kicmach, Lake, Półtorak, Sługocki, Witkowski, Danielak.
Trenerzy Wojciech Mielnik i Krzysztof Chełpa.

Wyniki Opolskiej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.

Już w najbliższy czwartek drużyna naszych 14-latków zagra na wyjeździe z Pomologią Prószków. Będzie to mecz na szczycie tabeli i może mieć on duże znaczenie w walce o końcowe zwycięstwo w lidze.

foto: Mirosław Szozda