Radni Miasta Opola na dzisiejszej sesji wyrazili zgodę na budowę nowego stadionu w Opolu! Za głosowało 19 radnych, tylko jeden radny wstrzymał się od głosu.

W rozstrzygniętym w lipcu tego roku przez Zakład Komunalny w Opolu przetargu na budowę “nowego domu” dla naszych piłkarzy wpłynęły trzy oferty, jednak każda z nich przewyższała założony kosztorys. Najkorzystniejsza okazała się ta zaproponowana przez firmę Mirbud, która wcześniej zajmowała się budową Cieplaka. Zgodnie z zapowiedziami na dzisiejszej sesji Rady Miasta Opola, Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zwrócił się do radnych o wyrażenie zgody na dołożenie brakujących środków co pozwoli na budowę nowego stadionu piłkarskiego w stolicy województwa opolskiego.

Dzisiejsza zgoda radnych oznacza, że umowa z firmą Mirbud będzie mogła zostać podpisana w październiku, a pierwsze prace ruszą na początku przyszłego roku. Inwestycja ma być gotowa w ciągu trzech lat.

Nowy stadion ma powstać przy ulicy Północnej w pobliżu Centrum Sportu, gdzie na co dzień trenują zawodnicy Odry. Stadion Opolski, który będzie spełniał wymogi III klasy według UEFA, pomieści 11 600 widzów. Pod trzema trybunami mieścić się będą pomieszczenia techniczne, gospodarcze, toalety oraz punkty gastronomiczne. Pod trybunami na poziomie parteru zaplanowano zaplecze dla kadry piłkarskiej naszego zespołu oraz rywali. Pierwsze piętro obiektu służyć będzie pod część komercyjną z lożami VIP, a także sale konferencyjne.

Za projekt architektoniczny stadionu odpowiada biuro 90 Architekci.