W niedzielę niebiesko-czerwonych czeka ostatni mecz wyjazdowy w sezonie Nice 1 Ligi. Na pięknym tyskim stadionie zmierzą się z GKS-em, czyli najlepszą drużyną wiosny na zapleczu ekstraklasy.

To będzie mecz drużyn znajdujących się na przeciwnych biegunach tabeli wiosny. GKS Tychy otwiera ją z 29-punktowym dorobkiem, na co składają się 9 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki; Odra z kolei w tym roku jako jedyna w Nice 1 Lidze nie osiągnęła jeszcze dwucyfrowej liczby punktów, ponosząc 7 porażek, notując 5 remisów i wygrywając – niedawno, bo na poprzednim wyjeździe, dwa tygodnie temu – z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Tyszanie zimę spędzali tuż nad strefą barażowo-spadkową (podczas gdy my byliśmy wiceliderem), a niewiele brakowało, by mimo to włączyli się do walki o awans, na który zresztą na dwie kolejki przed końcem sezonu wciąż zachowali matematyczne szanse. Te realne zostały pogrzebane przez podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza wskutek domowej porażki (0:3) z Rakowem Częstochowa, która była szokiem, jako że nastąpiła po sześciu spotkaniach, w których GKS zdobył przed własną publicznością 16 punktów, a jedyny remis urwać zdołała tam Chojniczanka.

Na stadionie, który przed rokiem był jedną z aren młodzieżowych mistrzostw Europy, a za rok będzie gościć uczestników mistrzostw świata U-20, swój pierwszy wyjazdowy mecz w roli trenera Odry zanotuje Mariusz Rumak. Debiut dla naszego nowego szkoleniowca był nieudany, bo przed tygodniem, w piątkowy wieczór, niebiesko-czerwoni ulegli przy Oleskiej Ruchowi Chorzów 0:3. Dzień później trener Rumak gościł osobiście w Katowicach na derbach dwóch GKS-ów, które zakończyły się wygraną naszego niedzielnego rywala 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo tyszan w stolicy województwa śląskiego od 40 lat.

Jesienią przy Oleskiej padł wynik 1:0 dla opolan. Jedynego gola strzelił Gabriel Nowak. Jak się okazało, było to ostatnie dotąd domowe zwycięstwo Odry.

Patrząc na kadrę niebiesko-czerwonych, „tyską przeszłość” ma za sobą Marcin Wodecki, który z GKS-em najpierw spadł (2015), a następnie awansował (2016) do pierwszej ligi. Sytuacja personalna w naszym zespole przed niedzielnym meczem jest dobra. Uraz eliminuje jedynie z gry Sebastiana Boneckiego.

Przypomnijmy, że mobilizację na ostatni w sezonie wyjazd ogłosili nasi kibice, którzy do Tychów udadzą się pociągiem specjalnym. Więcej informacji można znaleźć na profiliu Jednej Odry. Sezon zakończymy za tydzień, w kolejną niedzielę, domowym meczem z Olimpią Grudziądz.

GKS Tychy – Odra Opole
33. kolejka Nice 1 Ligi
niedziela, 27 maja, godz. 12:45, Stadion Miejski w Tychach przy ul. Edukacji 7

Sędziuje: Dawid Bukowczan (Żywiec).

foto: Mirosław Szozda