Na boisku Tęczy Szymiszów nie było dzisiaj kolorowo. Bez słońca, bez deszczu i bez gradu bramek wygrała Odra-Groszmal!

Do przerwy wynik brzmiał 0:1, bramkę strzelił Dawid Wolny z podania Damiana Ałdasia, a Odra miała jeszcze kilka ciekawych sytuacji, które mogły zakończyć się podwyższeniem wyniku, ale skończyło się tylko na poprzeczce.

Boisko w Szymiszowie nie należy do najrówniejszych, ale mimo trudnych warunków terenowych, zawodnicy trenera Tomasza Copika się nie oszczędzali i w pełni kontrolowali poczynania ambitnie grających rywali.

Przewaga gości znalazła ponownie swoje odzwierciedlenie na początku drugiej połowy, Kamila Buczka pokonał wówczas Łukasz Twardawa. Atak lewym skrzydłem przeprowadził Bartłomiej Kolanko, płynnie zakończył go dośrodkowaniem, a Twardawa skutecznie zamknął akcję, strzelając praktycznie do “pustaka”.

Podobny (początkowo) przebieg miała sytuacja z 70 minuty, tyle, że dośrodkowanie Kolanki na samobójczego gola zamienił Przemysław Borawski. Zawodnika gospodarzy do błędu zmusił w dużej mierze Dawid Wolny, który równie dobrze mógł być autorem bramki, jednak do sędziowskiego protokołu trafił ostatecznie Borawski.

Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem nagrodzona została też nieustępliwość miejscowych, a honorowe trafienie przypadło w udziale również Borawskiemu.

LKS Tęcza Szymiszów – Odra II Groszmal Opole 1:3 (0:1)

Bramki: Przemysław Borawski 81′ – Dawid Wolny, Łukasz Twardawa 49′, Przemysław Borawski 70′ (s).

Odra: Maciej Raniowski – Bartłomiej Kolanko, Mateusz Bodzioch (46, Mateusz Swendrowski), Tomasz Swendrowski, Mateusz Kondziela (75′ Łukasz Swendrowski), Bartosz Sobczyński, Damian Ałdaś (83′ Maciej Fiec), Łukasz Twardawa (62′ Tomasz Zwardoń), Marcin Stasiowski (75′ Daniel Sapok), Marcin Pietruszka (79′ Daniel Bednarz) – Dawid Wolny (79′ Paweł Ogonowski). Trener Tomasz Copik.

Tęcza: Kamil Buczek – Tomasz Janocha, Robert Porada (75′ Ariel Garbacz ), Dariusz Lejżak, Tadeusz Matusiak (46′ Jakub Baranowski ) – Wojciech Neznal (72′ Marcin Stolc ), Andrzej Bomba, Marcin Kolanowski, Mateusz Kołodziej – Mateusz Gatner, Przemysław Borawski. Trener: Eugeniusz Sobolewski.

Dzięki wygranej w Szymiszowie i potknięciu drużyny ze Starego Ujazdu zespół rezerw został samodzielnym liderem (2 punkty przewagi nad Ujazdem), a za tydzień zmierzy się u siebie z trzecią drużyną w tabeli (4 punkty straty) – LZS-em Adamietz Kadłub. Serdecznie zapraszamy na ten mecz!