W sparingu z Wisłą Kraków w Odrze testowanych było trzech zawodników. Dwóch z nich ma trenować w tym tygodniu z drużyną.

20-letni napastnik Eryk Więdłocha z Legii Warszawa, oraz 19-letni boczni pomocnicy: Maciej Spychała z Lecha Poznań i Bartosz Czarnecki z Cracovii byli testowani w Odrze Opole podczas sobotniego sparingu z Wisłą Kraków (0:2). Więdłocha i Spychała grali w pierwszej połowie, Czarnecki pojawił się na boisku zaraz po przerwie.

– Zawodnicy z Lecha i Cracovii zostają z nami na tydzień dalszych testów. Obaj podobali nam się to fajni chłopcy. Napastnikowi z Legii z kolei podziękowaliśmy – poinformował Mirosław Smyła, trener drużyny z Oleskiej. W tym tygodniu Odra zagra sparingi z SFC Opava oraz Zagłębiem Lubin.

Czarnecki w poprzednim sezonie występował w zespole rezerw „Pasów” (czwarta liga) oraz Centralnej Lidze Juniorów, gdzie strzelił 4 gole. Spychała z kolei w CLJ sięgnął po wicemistrzostwo Polski (przegrany przez Lecha finał z Legią Warszawa). Zaliczył też sporo, bo 19 spotkań poprzedniego sezonu II grupy rozgrywek trzeciej ligi.

Nasz klub musi rozglądać się za młodzieżowcami – po tym, jak status ten z końcem poprzedniego sezonu utracili gracze z rocznika 1996: Tobiasz Weinzettel i Marcin Niemczyk (trenujący obecnie z MKS-em Kluczbork). Co prawda w pierwszej lidze na murawie przebywać musi już nie dwóch, a jeden młodzieżowiec, ale sprowadzenie zawodnika urodzonego po 31 grudnia 1996 to jeden z priorytetów na letnie okno transferowe.

Mamy mało czasu, ale mamy w zanadrzu jeszcze 2-3 nazwiska. Czekamy na decyzje trenerów ekstraklasowych drużyn, którzy mogą ewentualnie takich zawodników wypożyczyć. Musimy czekać, nie wszystko od nas zależy. To mają być chłopaki do grania. Nie chcemy robić krzywdy naszym seniorom. Nie może być tak, że oni będą siedzieć na ławce, a grać będzie słaby młodzieżowiec. Chcemy szukać zawodników porównywalnych z naszymi seniorami, tyle że mającymi status młodzieżowca. Wspomnę jeszcze o Aleksandrze Kowalskim, który w meczu z Wisłą wszedł na środek obrony. Szybko się uczy, radzi sobie całkiem nieźle – chwalił 19-latka szkoleniowiec Odry, a nie trzeba chyba przypominać, że bardzo pochlebne recenzje za występ w Myślenicach zebrał też nasz inny młodzieżowiec – bramkarz Bartosz Kowalczyk (na zdjęciu).

foto: Mirosław Szozda