Dwaj młodzieżowcy Odry Opole wzięli udział w meczu reprezentacji Polski U-20, zakończonym porażką z Italią 0:3.

Serafin Szota zaliczył pełny 90-minutowy występ na środku obrony, zaś Jakub Moder zagrał w środku pomocy i opuścił boisko w 75. minucie, kiedy to zmienił go Sebastian Strózik z Cracovii. Moder w pierwszej połowie, przy stanie 0:1, był bardzo bliski zdobycia bramki, ale piłka po jego mocnym strzale z kilkunastu metrów odbiła się od słupka. Gracz wypożyczony na Oleską z Lecha Poznań ujrzał też żółtą kartkę za zbyt wczesne wyskoczenie z muru. Działo się to tuż przed stratą drugiego gola, który Włosi strzelili z – dość kontrowersyjnego – rzutu wolnego pośredniego. Nie zmienia to faktu, że wygrali w pełni zasłużenie.

Mecz odbył się na stadionie Widzewa Łódź. Była to pierwsza kolejka Elite League. Prócz Italii, Polacy zmierzą się jeszcze z Anglią, Holandią, Portugalią, Czechami, Niemcami i Szwajcarią. Spotkanie z tym ostatnim rywalem – już w poniedziałek na wyjeździe o godz. 18:00. Dla drużyny trenera Jacka Magiery to etap przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata U-20, których gospodarzem będzie nasz kraj.

Z wątków reprezentacyjnych, odnotować trzeba, że czwartkowy mecz kadry U-19 z rówieśnikami ze Szkocji, który odbył się przy Oleskiej 51, zakończył się porażką Polaków 1:3. Wszystko rozstrzygnęło się w odstępie 11 minut. Biało-Czerwoni od 44. minuty prowadzili, ale między 61. a 72. minutą stracili trzy bramki. Rewanż – w niedzielę o 19:00 w Brzegu.