Zespół Odry U-13 zajął drugie miejsce na silnie obsadzonym turnieju Estima Cup w Nowej Rudzie.

W imprezie przeznaczonej dla zawodników z rocznika 2005 wzięło udział 12 drużyn, 10 polskich i dwie ukraińskie (Czernomorec Odessa i Karpaty Lwów). Zostały one podzielone na dwie grupy. Odra trafiła do takiej, w której były w ostatecznym rozrachunku cztery najlepsze ekipy. W grupie opolanie pokonali 1:0 Czernomorca Odessa, 1:0 Cracovię i 3:2 Academy Wrocław, a ponadto zremisowali 0:0 z Wartą Poznań i także 0:0 z Górnikiem Zabrze. Dorobek 11 punktów dał w grupie 2. miejsce za zespołem z Poznania, który zdobył 13 punktów.

W drugim dniu turnieju w ćwierćfinale Odra pokonała Olympic Wrocław 2:0, a w półfinale także 2:0 Górnika Zabrze. W finale ponownie nasi piłkarze spotkali się z ekipą z Odessy. Tym razem przegrali 1:2 zajmując ostatecznie 2. miejsce. W sześciu z ośmiu meczów nasza drużyna nie straciła bramki, a Adam Wójcik został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Kolejny sprawdzian w mocnym towarzystwie Odra trenerów Jędrzejewskiego i Duraja będzie miała znacznie bliżej niż w Nowej Rudzie bo kilkanaście kilometrów od granic naszego miasta. W najbliższy weekend zagra w turnieju w Chróścicach, a wystąpią na nim również m.in.: Lech Poznań, Wisła Kraków czy GKS Katowice.

Odra na turnieju w Nowej Rudzie grała w składzie: Adam Wójcik, Kamil Kramarz (bramkarze), Igor Pawłowski, Paweł Mróz, Max Janowicz, Mateusz Pietras, Kamil Staniszewski, Marcel Orczyk, Adam Fąferko, Jakub Piechota, Kamil Jelito, Mateusz Matysek, Mateusz Wójcik, Daniel Łeśko, Igor Mokrzycki, Wiktor Andruszko, Kamil Eismart, Kacper Buniak. Trenerzy Paweł Jędrzejewski i Marek Duraj.

foto: Mirosław Szozda, źródło: sportoweopole.pl