Nasza drużyna w ramach 13. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi poniosła porażkę w stolicy Warmii. Katem niebiesko-czerwonych okazał się Artur Siemaszko. 20-letni napastnik, wypożyczony do Olsztyna z Zagłębia Lubin, strzelił oba gole.

Odra nie jest już liderem Nice 1 Ligi. Już w piątkowy wieczór – po wygranej w Mielcu – na 1. miejsce wskoczyła Chojniczanka, a dziś – wskutek porażki w Olsztynie i jednoczesnej wygranej Miedzi w Grudziądzu – niebiesko-czerwoni wylądowali na najniższym stopniu podium tabeli. Spaść z niego mogą „zaocznie” w środowy wieczór, gdy Chrobry Głogów zagra w Sosnowcu zaległy mecz 12. kolejki.

Choć Stomil przystępował do starcia z podopiecznymi Mirosława Smyły jako drużyna ze strefy spadkowo-barażowej zaplecza ekstraklasy, to wygrał dość przekonująco i zasłużenie. Nasz zespół po stronie plusów mógł zapisać jedynie pierwszy kwadrans. Już w 2. minucie zresztą, piłkę do olsztyńskiej siatki posłał Szymon Skrzypczak, lecz chorągiewka liniowego powędrowała w górę, sygnalizując spalonego. W 9. minucie „Skrzypa” znów znalazł się w polu karnym rywali, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Potem do głosu doszli już miejscowi – nie licząc kilku naszych zrywów, zakończonych próbami z dystansu czy to Roberta Trznadla, czy Tomasza Wepy.

Gole padły w 30. i 77. minucie. Czego nie ukrywał na pomeczowej konferencji trener Smyła – obie bramkowe akcje Stomilu zostały zapoczątkowane przez straty naszych młodzieżowców. W pierwszej połowie – Bartłomieja Maćczaka, w drugiej – Filipa Żagla, choć pisząc to oczywiście ani myślimy o wskazywaniu kozłów ofiarnych.

Dwukrotnie Tobiasza Weinzettela pokonał Artur Siemaszko. Najpierw asystował mu Grzegorz Lech, potem – Wiktor Biedrzycki. 20-letni napastnik, wypożyczony na Warmię z Zagłębia Lubin, przez miesiąc pauzował, zawieszony za czerwoną kartkę w meczu w Siedlcach. Tydzień wcześniej zdobył „złotą” bramkę dla reprezentacji Polski U-21 w meczu z Holandią, a sobotniego wieczoru potwierdził dobrą dyspozycję.

Dla Odry była to trzecia z rzędu porażka w roli gościa. Trzecia – na którą złożyły się dwa stracone gole. Wcześniej działo się tak w Suwałkach (1:2 z Wigrami) oraz w Głogowie (0:2 z Chrobrym). Na wyjazdową wygraną czekamy od 2. kolejki (2:1 w Siedlcach). Potem zdołaliśmy jeszcze tylko zgarnąć po punkcie w Niepołomicach i Katowicach.

Następny mecz jednak – przy Oleskiej, gdzie tej jesieni radzimy sobie świetnie. W sobotę (15:00) nasza drużyna podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Już dziś zapraszamy na trybuny!

Protokół meczowy
13. kolejka Nice 1 Ligi
sobota, 14 października, godz. 17:15, stadion OSiR w Olsztynie

Stomil Olsztyn – Odra Opole 2:0 (1:0)
1:0 – Siemaszko, 30 min
2:0 – Siemaszko, 78 min

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów 1815.

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Sołowiej, Gamakow, Ziemann – Biedrzycki, Lech, Ramirez (90. Karankiewicz), Głowacki, Zając (75. Dziemidowicz) – Siemaszko (80. Zahorski).
Trener Tomasz ASENSKY.

Odra Opole: Weinzettel – Brusiło, Baran, Cverna, Winiarczyk – Trznadel (58. Wodecki), Peroński, Wepa, Nowak (74. Gancarczyk), Maćczak (46. Żagiel) – Skrzypczak.
Trener Mirosław SMYŁA.

Żółta kartka: Wepa.

foto: Mirosław Szozda