Za 18 dni rusza jedyna w swoim rodzaju charytatywna wyprawa, której organizatorem jest kibic Odry Robert Ćwikliński.

To już trzecia edycja wydarzenia, pierwsze tysiące kilometrów wiodły wzdłuż i wszerz Polski, tym razem formuła wyprawy przekroczy granice.

Poprzednio Robert pokonał 1696 km w roku 2014 oraz 2850 km w roku 2015!

Oddajmy głos pomysłodawcy i realizatorowi spektakularnej akcji, która w tym roku będzie liczyła 4000 kilometrów!

“Serdecznie zapraszam na oficjalny start “Kibicowskiej Wyprawy” – akcja polega na samotnym przejeździe rowerem trasy z Opola do Calais we Francji, a następnie objeździe Wysp Brytyjskich w celu zbiórki koszulek z autografami sportowców, które będą potem licytowane.

Dochód zasili kasę Dziecięcego Hospicjum Domowego w Opolu, a za zebrane w ten sposób pieniądze zostanie zakupiony sprzęt ratujący życie najmłodszym. Uruchomiona zostanie również zbiórka na portalu siepomaga.pl. Celem wyprawy jest kwota 20 000 zł i bardzo wierzę, że to się uda”.

Na trasie wyprawy znajdują się m. in. takie kluby jak: Liverpool FC, Manchester United, czy Glasgow Rangers. Start będzie miał miejsce 15 lipca 2016 (piątek) pod stadionem miejskim w Opolu, przy ul. Oleskiej 51 o 9:00.

Strona domowa wyprawy: www.kibicowskawyprawa.pl

Krótka sylwetka Roberta Ćwiklińskiego, urodzony w Opolu, z wykształcenia informatyk, obecnie student Wychowania Fizycznego. Pasjonat aktywnego spędzania wolnego czasu, jego pasje to piłka, rower, biegi, góry. Kibic, który nie tylko wspiera swój klub, ale również autor “Kibicowskiej Wyprawy” i innych akcji dobroczynnych. Pomagając potrzebującym twardo stąpa po ziemi, pytany o marzenia odpowiada: Odra Opole mistrzem Polski!