Minimalne porażki rezerw i juniorów oraz zwycięstwa młodszych ekip to bilans minionego weekendu.

Nie utrzymali remisu do końca
Druga drużyna seniorów uległa w Racławicach Śląskich miejscowej Racławii 1-2. Odra II objęła prowadzenie po strzale Karola Matejki w 19. min. Tuż przed przerwą wyrównał Damian Niemczyk, a zwycięską bramkę dla rywali strzelił w 85. min Dariusz Hajduk.

Do zakończenia rywalizacji w klasie okręgowej zostały jeszcze dwie kolejki. W przedostatniej w najbliższą środę 30 maja nasze rezerwy zagrają na stadionie przy ul. Brzegowej w dzielnicy Groszowice z LZS-em Racławiczki. Początek spotkania o godz. 18.00.

Racławia Racławice Śląskie – Odra II Groszmal Opole 2:1 (1:1)
0:1 Matejka – 19., 1:1 Niemczyk – 44., 2:1 Hajduk – 85.
Odra II: Skorupa – Stanisz, Czmielewski, T. Swendrowski, Kotwica – Idziak (46. Mętel), Pietruszka, Gut, Łański (46. Twardawa), Matejka (74. Fiec) – Wolny. Trener Łukasz Twardawa.
Wyniki i tabela drugiej grupy opolskiej „okręgówki” – TUTAJ.

To był ich najlepszy mecz w tym roku
Ekipa juniorów, która już dawno jest pogodzona ze spadkiem z Centralnej Ligi Juniorów przegrała z teoretycznie znacznie mocniejszym od siebie Zagłębiem Lubin 1-2 na wyjeździe.
– To był nasz zdecydowanie najlepszy mecz w tym roku – oceniał szkoleniowiec opolskiej ekipy Grzegorz Zmuda. – Graliśmy z mocnym rywalem jak równy z równym. Szkoda, że nie udało się zdobyć choćby punktu, bo byłaby to nagroda dla zespołu za wielkie poświęcenie i dobrą grę.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 13. min. Opolanie też mieli swoje okazje. W polu karnym gospodarzy padł Denis Smolarek, a sędzia podjął kontrowersyjną decyzję i nie podyktował jedenastki. Potem gospodarze nie wykorzystali karnego. W drugiej odsłonie sytuacji sam na sam z bramkarzem Zagłębia nie wykorzystał Smolarek. Dobre okazje mieli jeszcze Sebastian Bryłka i Aleksander Kram. W 85. min Zagłębie zdobyło drugą bramkę, po chwili kontaktowego gola strzelił z woleja Damian Lisoń, ale na więcej niebiesko-czerwonych nie było już stać.
Swój ostatni mecz w sezonie nasi juniorzy zagrają w najbliższą sobotę. O godz. 14.00 w Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz zmierzą się z będącym już także zdegradowanym Salosem Szczecin.

Zagłębie Lubin – Odra Opole 2:1 (1:0)
1:0 Chodyna – 14., 2:0 Białek – 85., 2:1 Lisoń – 87.
Odra: Turek – Bateńczuk, Chodorek, Pietrakowski, Lisoń, Wójciak – Kram, Wacławczyk, Bryłka, Suchodolski (74. Machnik) – Smolarek (84. Sluga). Trenerzy Grzegorz Zmuda i Tomasz Copik.
Wyniki i tabela grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów – TUTAJ.

Do wygrania ligi już tylko krok
Dwa mecze za sobą mają w przeciągu kilku dni juniorzy młodsi (rocznik 2001 i 2002). W środę pokonali na wyjeździe Pogoń Prudnik 5:1, a w niedzielę u siebie Stal Brzeg 3:0. Do zakończenia rozgrywek zostały już tylko dwie kolejki. Naszym 17-latkom do ostatecznego triumfu w lidze potrzeba już tylko zdobycia jednego punktu. Najbliższy mecz zagrają w niedzielę 3 czerwca w opolskim Centrum Sportu (ul. Wandy Rutkiewicz) z MKS-em Kluczbork. Początek starcia o godz. 11.00. Zwycięstwo w lidze da awans do baraży o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Tam rywalem będzie mistrz województwa lubuskiego – Warta Gorzów. Mecze 23 i 27 czerwca. Pierwszy gospodarzem będzie mistrz województwa lubuskiego.

Pogoń Prudnik – Odra Opole 1:5 (0:2)
0:1 Zaremba – 17., 0:2 Kawala – 19., 1:2 Kapnik – 48., 1:3 Kowalski – 64., 1:4 Matysek – 78., 1:5 Pudlik – 79.
Odra: Jurewicz – Dziwański (41. Konowalczyk), Kowalski, Kolczyk, Gebauer – Kawala, Pudlik, Aniszewski, Zaremba (41. Smyrnow) – Kupis (41. Ogórek), Matysek. Trenerzy Marek Duraj i Grzegorz Bryłka.

Odra Opole – Stal Brzeg 3:0 (1:0)
1:0 Gebauer – 3., 2:0 Wrzeciono – 52., 3:0 Ogórek – 63.
Odra: Jurewicz (69. Jaroszko) – Wencel, Kowalski, Kolczyk, Gebauer (68. Surmacz) – Zaremba (60. Konowalczyk), Pudlik, Ogórek (65. Dziwański), Kawala – Kupis, Wrzeciono. Trenerzy: Marek Duraj i Grzegorz Bryłka.
Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych – TUTAJ.

Wygrana na wagę utrzymania
Bardzo ważny mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli nasi 15-latkowie występujący w Centralnej Lidze Trampkarzy. Zwycięstwo 3:2 w Żorach w praktyce zapewnia opolanom z rocznika 2003 pozostanie w CLT, a więc w gronie najlepszych 32 drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej. W przyszłym sezonie w tej drużynie grać będą chłopcy z rocznika 2004. Tymczasem w przedostatniej kolejce podopieczni trenerów Tomasza Piwowarczyka i Marka Tracza zagrają u siebie z Rakowem Częstochowa. Mecz w sobotę o godz. 12.00 w Centrum Sportu przy ul. Rutkiewicz.

MKS Żory – Odra Opole 2:3 (1:2)
0:1 Maciej Wróbel – 2., 1:1 Tomal – 30., 1:2 Kaczka – 37., 2:2 Nimtsz – 43., 2:3 Maciej Wróbel – 45.
Odra: Sapielak (80. Wojakowski) – Rychlik, Gandziarowski, Jadeszko, Szota – Surzyn (78. Ślęzak), Michał Wróbel (61. Rubak), Maciej Wróbel, Kaczka – Mrozek (48. Tomala), Jaszczyk. Trenerzy: Tomasz Piwowarczyk i Marek Tracz.
Wyniki i tabela gr. 3 Centralnej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.

Przypieczętowali triumf w lidze
Tymczasem chłopcy z rocznika 2004 są dobrze przygotowani do gry w Centralnej Lidze Trampkarzy. Choć byli młodsi o rok od swoich rywali, to wygrali rywalizację w lidze wojewódzkiej. W minionym tygodniu najpierw w meczu zaległym pokonali u siebie MKS Kluczbork 4:0, a potem wysoko wygrali na wyjeździe ze Startem Namysłów 8:0. Kolejny mecz nasi 14-latkowie zagrają w piątek 1 czerwca o godz. 18.00 w centrum Sportu (ul. Rutkiewicz) z Pomologią Prószków.

Odra II Opole – MKS Kluczbork 4:0 (4:0)
Bramki dla Odry: Pietras, Mrozek, Zarzycki, Duda
Odra II: Wojakowski – Babijczuk, Pietras, Palmer, Stolarewski – Zarzycki, Rutkowski, Danielak, Drescher – Paszkowski, Mrozek. Na zmiany wchodzili (w tej lidze zmiany są lotne): Wieszołek – Duda, Kopacz, Lake, Śliwiński, Sługocki, Witkowski.

Start Namysłów – Odra II Opole 0:8 (0:3)
Bramki dla Odry: Paszkowski 3, Rutkowski 2, Duda, Danielak, Półtorak
Odra II: Wojakowski – Babijczuk, Pietras, Palmer, Stolarewski – Zarzycki, Rutkowski, Kopacz, Drescher – Paszkowski, Duda. Na zmiany wchodzili (w tej lidze zmiany są lotne): Wieszołek – Półtorak, Sługocki, Mokrzycki, Michalak, Danielak, Lake.
Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.

foto: Mirosław Szozda