Dzisiejszy mecz jest już czwartym w tym sezonie ligowym bojem Odry i Wisły. W pojedynkach z Wisła z Krakowa zdobyliśmy 3 punkty (wygrana w Krakowie, porażka w Opolu), pierwsze spotkanie z Wisła Płock zakończyliśmy bez punktów. Patrząc w ligowy kalendarz starcia, rzek w sezonie zasadniczym wypada spiąć klamrą zwycięstwa (pierwsze starcie w tym sezonie to wygrana w  Krakowie).

Nafciarze – jak zwykło się mawiać o naszych rywalach – są aktualnym spadkowiczem z Ekstraklasy. Bez rozgłosu, ale konsekwentnie robią wszystko, by rozbrat z piłka ligowa na najwyższym poziomie trwał tylko jeden sezon. Na ławce trenerskiej Wisły zasiada znany nam dobrze z pracy w Opolu – trener Dariusz Żuraw. Praca w Odrze na przełomie 2012 i 2013 roku była pierwszym poważnym trenerskim wyzwaniem i doświadczeniem trenera Żurawia. Doświadczenia z 18 spotkań w drugoligowej Odrze doprowadziły go do Ekstraklasy, a nawet Ligi Europy UEFA (z Lechem Poznań).

Obecna praca w Płocku jest udana – 10 zwycięstw, 5 remisów i zaledwie 4 porażki. Liderem drużyny z Płocka jest wicelider klasyfikacji strzelców – Łukasz Sekulski. Więcej bramek od niego i Karola Czubaka (po 15) zdobył tylko Ángel Rodado (19). Do Opola płocczanie przyjeżdżają rozpędzeni i nakręceni domowa wygrana z beniaminkiem – Motorem Lublin, który bezlitośnie wykorzystał słabszą postawę naszej drużyny 2 kolejki temu.

Z ławki rezerwowej nasz zespół będzie dziś prowadził Tomasz Copik, co jest efektem czerwonej kartki w poprzednim spotkaniu dla Adama Noconia. Z piłkarzy w kadrze meczowej zabraknie Dina Suli, który zmaga się z kontuzja…

Faworytem spotkania są goście z Płocka, ale jak mawia stare porzekadło „dopóki piłkawgrze…”

OKS Odra Opole – Wisła Płock

32. kolejka Fortuna 1 Liga, 12.05.2024 r. godz.: 15:00

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 2,70. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

Bilety do kupienia na stronie: https://bilety.odraopole.pl/