W sobotę nasza drużyna rozegra w opolskim Centrum Sportu aż dwa mecze kontrolne: z drugoligowym Rozwojem Katowice oraz trzecioligowym Ruchem Zdzieszowice. Godziny ich rozpoczęcia to 10:00 i 12:00.

Będą to sparingi nr 6 i 7 Odry tej zimy. Do tej pory, niebiesko-czerwoni zanotowali cztery zwycięstwa (6:2 ze Ślęzą Wrocław, 1:0 z Olimpią Grudziądz, 2:1 z Gryfem Wejherowo i 1:0 ze Slezskym FC Opava) oraz porażkę z Zagłębiem Lubin (0:3). Teraz, aż do startu pierwszoligowej wiosny, tempo będzie podkręcone. Począwszy od najbliższej soboty, nasz zespół czekać będą w kolejne weekendy po dwa mecze kontrolne.

Na pierwszy ogień – Rozwój Katowice i Ruch Zdzieszowice. Drużyna z Katowic to drugoligowiec; zimę spędza na 15. miejscu w tabeli. W poprzednim sezonie niebiesko-czerwoni wygrali oba mecze z Rozwojem (2:0 u siebie i 5:0 na wyjeździe). W klubie tym wiele lat – w pierwszej, drugiej i trzeciej lidze – spędzili nasz trener Mirosław Smyła oraz lewy obrońca Łukasz Winiarczyk, przez pół roku grał tam Gabriel Nowak, z kolei zawodnikiem katowickiego zespołu jest obecnie Mateusz Wrzesień. Pomocnik wypożyczony z Odry od dłuższego czasu leczy jednak kontuzję.

Drugim sobotnim rywalem będzie Ruch Zdzieszowice, czyli drużyna prowadzona przez doskonale znanych nam przy Oleskiej Łukasza Ganowicza i Marcina Fecia, do której tej zimy na wypożyczenia trafili Dawid Wolny, Michał Sypek i Grzegorz Grabas. „Zdzichy” to aktualnie 13. siła III grupy trzeciej ligi.

Odra Opole – Rozwój Katowice
zimowy mecz kontrolny nr 6
sobota, 10 lutego, godz. 10:00, Centrum Sportu przy ul. Północnej

Odra Opole – Ruch Zdzieszowice
zimowy mecz kontrolny nr 7
sobota, 10 lutego, godz. 12:00, Centrum Sportu przy ul. Północnej

foto: Mirosław Szozda