Niebiesko-czerwoni w swoim drugim meczu towarzyskim przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Liga zremisowali 2:2 z wiceliderem 2 ligi – Chojniczanką Chojnice.

Odra rozpoczęła odważnie i szybko miała okazję do objęcia prowadzenia. W 6. minucie na strzał zdecydował się Adam Żak, jednak piłka po jego strzale odbiła się od słupka bramki Chojniczanki. W dwunastej minucie niebiesko-czerwoni wyszli na prowadzenie. Grający na prawej stronie boiska Jakub Szrek oddał strzał z boku pola karnego, jego próbę zdołał jeszcze odbić bramkarz, ale dobitki Bernarda Petraka nie zdołał już zatrzymać. Kolejne minuty to delikatna przewaga drużyny z Chojnic. Szczególnie aktywny był van Huffel, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Błażeja Sapielaka. W pierwszym przypadku piłkę bez problemów złapał nasz bramkarz, w drugim futbolówka odbiła się od słupka. Rywale najbliżej wyrównania byli w 38. minucie spotkania. Na strzał z dystansu zdecydował się Filip Karbowy, piłkę zmierzającą w okienko naszej bramki odbił Sapielak. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części meczu nasi zawodnicy podwyższyli prowadzenie. Na lewej stronie boiska pojedynek biegowy z dwoma rywalami wygrał Petrak, zagrał do nadbiegającego Mateusza Marca i ten nie miał problemów z pokonaniem Szymona Lewandowskiego.

W przerwie trener Plewnia dokonał dziesięciu zmian i na boisku pozostał tylko Maksymilian Tkocz. Początek drugiej połowy to gra głównie w środkowej strefie boiska, żadna z drużyn nie potrafiła narzucić swoich warunków gry. W 73. minucie rywale strzelili bramkę kontaktową. Po zagraniu piłki z lewej strony i strzale głową jednego z zawodników z Chojnic piłkę sparował do boku Dominik Kalinowski, dopadł do niej Artura Pląskowski i umieścił ją w naszej bramce. Po minucie rywale doprowadzili do wyrównania. Po akcji Konrada Formeli, Łukasza Wolsztyńskiego oraz zawodnika testowanego ten ostatni pokonał naszego bramkarza. W 78. minucie z dystansu uderzał Janus, jednak udanie interweniował w bramce rywali Sebastian Sobolewski.

Było to pierwsze z dwóch zaplanowanych sparingów podczas obozu w Cetniewie. W piątek 28.01 nasz zespół zmierzy się z ligowym rywalem – Arką Gdynia. Początek tego spotkania o godzinie 10:00.

Odra Opole – Chojniczanka Chojnice 2:2 (2:0)
Petrak 12′, Marzec 43′- Pląskowski 73′, zawodnik testowany 74′

Odra I połowa: Sapielak – Kędziora, Kamiński, Tkocz, Szrek, Niziołek, Wróbel, Petrak, Nowak, Marzec, Żak.
Odra II połowa: Kalinowski – Kostrzycki, Żemło, Tkocz (Kędziora 67′), Spychała, Hreben, Trojak, Klimek, Mikinić, Janus, Piech.

Chojniczanka I połowa: Lewandowski – Grobelny, Byrtek, Kasperowicz – Niepsuj, Czajkowski, Karbowy, van Huffel, Mikołajczyk – Klichowicz, Mikołajczak.
Chojniczanka II połowa: Lewandowski (Sobolewski)- Grolik, Bartosiak, Olszewski – Trojanowski (Raburski 83′) , Cegiełka (Marszałkiewicz 83′), Wolsztyński, zawodnik testowany, Mazek – Formela, Pląskowski.