Odra Opole we wczesne piątkowe popołudnie wyjechała z Grodziska Wielkopolskiego, gdzie przez ostatni tydzień przebywała na zgrupowaniu, udając się w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego. W sobotni wieczór powalczymy z tamtejszym trzecioligowym Świtem o awans do I rundy Pucharu Polski.

Do inauguracji rundy jesiennej zaplecza ekstraklasy zostały jeszcze dwa tygodnie, ale oficjalna premiera sezonu 2017/18 będzie miała miejsce już w ten weekend. W rundzie wstępnej Pucharu Polski nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Stawką – awans do I rundy PP (22-23 lipca), w której na zwycięzcę czeka już Olimpia Grudziądz.

– Chcemy zwyciężyć z jednego podstawowego powodu. Dzięki tej wygranej zyskamy niesamowite przetarcie przed pierwszym meczem ligowym. Za tydzień przyjechałaby do nas Olimpia Grudziądz, która pozwoliłaby ocenić nasz poziom przed inauguracją ligi z Górnikiem Łęczna. Zamierzamy więc przejść dalej dla dobra przygotowań, ale też umówmy się – to Puchar Polski. Kto nie chciałby, by w którejś z kolejnych rund na nasz stadion zawitała jakaś drużyna z ekstraklasy? Jak Legia czy Wisła? – pyta Mirosław Smyła, trener Odry, który po raz pierwszy poprowadzi w sobotę niebiesko-czerwonych w meczu o stawkę.

Nasi rywale z Nowego Dworu Mazowieckiego poprzedni sezon zakończyli na wysokim 4. miejscu silnie obsadzonej I grupy rozgrywek trzeciej ligi. W Pucharze Polski grają dzięki dobrej postawie w pucharowych zmaganiach na szczeblu Mazowieckiego ZPN. Pokonali kolejno Mazovię II Mińsk Mazowiecki, MKS Piaseczno, Ursus Warszawa i – w finale – Spartę Jazgarzew.

– To ważny mecz, jak każdy o coś. Jest konkretna stawka, ale nie będziemy angażować sztabu wielu ludzi, którzy pojadą analizować sparing Świtu. To bez sensu. Szacunek dla przeciwnika oczywiście trzeba mieć, ale jesteśmy zespołem I-ligowym, a to zobowiązuje przede wszystkim do szacunku dla samych siebie – podkreśla Smyła.

Oficjalnie debiutować w Odrze będzie nie tylko nasz szkoleniowiec. Przed szansą pierwszego występu w opolskich barwach staną gracze pozyskani tego lata: Vaclav Cverna, Martin Baran, Bartłomiej Maćczak czy Rafał Niziołek. Przypomnijmy, że w rozgrywkach Pucharu Polski – w odróżnieniu od pierwszej ligi – nie ma obowiązku posiadania w składzie młodzieżowca.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Odra Opole
runda wstępna Pucharu Polski
sobota, 15 lipca, godz. 18:00, Stadion Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

Sędziuje: Wojciech Myć (Lublin).

foto
: Mirosław Szozda