Nasza drużyna w swoim drugim tego lata sparingu poniosła porażkę z beniaminkiem czeskiej ekstraklasy. Gole strzelili Marcin Wodecki i Szymon Skrzypczak.

Podczas gdy cały piłkarski świat emocjonował się pierwszym meczem 1/8 finału mundialu, w którym Francja stworzyła kapitalne widowisko z Argentyną (4:3), my mogliśmy uśmiechnąć się, że… goli nie brakowało też w sparingu naszej drużyny z beniaminkiem czeskiej ekstraklasy. Zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy padły ich cztery.

Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale dwukrotnie byliśmy w stanie odpowiedzieć. Marcin Wodecki skierował piłkę do „pustaka” po dograniu Mateusza Czyżyckiego, zaś Szymon Skrzypczak uderzeniem głową zamknął centrę Rafała Niziołka. Stara gwardia trzyma się mocno – napisał jeden z kibiców i wypada skinąć głową, bo pamiętamy, że to właśnie „Pszczółka” i „Skrzypa” grali pierwsze skrzypce pamiętnej jesieni ubiegłego roku, gdy szturmowaliśmy czołowe lokaty w Nice 1 Lidze.a

Tuż po przerwie, gdy trener Rumak zmienił prawie całą jedenastkę, Czesi zdobyli trzecią bramkę. Padła po rzucie rożnym, a warto zauważyć, że dwa poprzednie gole Slezský strzelił głową po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska. Nasze konfrontacje z drużyną z Opawy to przeplatanka – przed rokiem za południową granicą też musieliśmy uznać jej wyższość, zaś zimą w Opolu to my byliśmy górą. Co ciekawe, w każdym z tych trzech meczów na listę strzelców wpisywał się Szymon Skrzypczak.

Pierwszy występ w Odrze zanotował Paweł Baranowski, zakontraktowany przed kilkoma dniami były stoper Stomilu Olsztyn. Zabrakło jeszcze Dudu Paraiby, czyli brazylijskiego lewego obrońcy, mającego za sobą długą podróż do Polski. Dodajmy, że w końcówce na boisku pojawili się też Damian Ziarko, bramkarz wracający po okresie wypożyczenia ze Ślęzy Wrocław, oraz nasz junior Przemysław Chodorek, który zmienił Michała Sypka.

Po ubiegłotygodniowej wygranej z Puszczą Niepołomice, przyszedł czas na pierwszą letnią porażkę. A w najbliższą środę – premierowy tego lata sparing w naszym mieście. Przy Oleskiej zmierzymy się z drugoligowym GKS-em Bełchatów. Pierwszy gwizdek o godz. 13:00.

Protokół meczowy
letni mecz kontrolny nr 1
sobota, 30 czerwca, godz. 17:00

Slezský FC Opava – Odra Opole 3:2 (2:2)
1:0 –
Smola, 2 min (głową)
1:1 – Wodecki, 21 min (asysta Czyżycki)
2:1 – Smola 26 min (głową)
2:2 – Skrzypczak, 31 min (głową, asysta Niziołek)
3:2 – Janetzky, 51 min

Slezský FC Opava: Szrom – Simersky, Rezniczek, Zavadil, Zapalacz, Hrabina, Kuzmanović, Radić, Smola, Jureczka, Jurena oraz Vyklicky, Helebrand, Jursa, Janetzky, Svozil.
Trener Roman SKUHRAVY.

Odra Opole: Szromnik – Brusiło, Szota, Bodzioch, Winiarczyk – Habusta, Moder – Czyżycki, Niziołek, Wodecki – Skrzypczak.
II połowa: Weinzettel (65. Ziarko) – Janasik, Baranowski, Kowalski, Winiarczyk – Habusta, Bonecki – Czyżycki, Niziołek, Mikinicz – Sypek (85. Chodorek).
Trener Mariusz RUMAK.

foto: Mirosław Szozda