Już po raz drugi Odra Opole była organizatorem zawodów Sindbad Cup, turniej na długo pozostanie wszystkim w pamięci!

W tym roku rywalizacja przeznaczona była dla zawodników z rocznika 2005 i młodszych. Na zaproszenie opolan odpowiedziały drużyny z tak utytułowanych klubów jak: Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA, Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy, Akademia Mistrzów Cracovia, Raków Częstochowa oraz Akademia Juventus Toruń. W turnieju wziął udział również zespół z czeskiego Bruntala, z którym Odra nawiązała współpracę w tym roku.

Stojącym na wysokim poziomie pojedynkom przyglądała się licznie zgromadzona publiczność, wśród której wyróżniali się rodzice z Torunia. Wyposażeni w transparenty i instrumenty zagrzewali do walki nie tylko swoich zawodników, ale także pozostałych uczestników, bo o rywalizację w duchu fair play chodziło przede wszystkim.

Turniej odbywał się systemem “każdy z każdym”, co pozwoliło organizatorom zaspokoić potrzebę gry nawet najbardziej wymagających młodych piłkarzy.

– Ponad 140 minut gry oraz boisko przewidziane dla kategorii młodzika były niewątpliwie atutem naszego turnieju. Do tego, dzięki hojności naszych sponsorów, żadna z drużyn nie wyjechała z Opola z pustymi rękami, za co serdecznie dziękujemy – komentował Radosław Rusin, organizator turnieju.

W trakcie zawodów przeprowadzono konkurs żonglerki, w którym bezkonkurencyjny okazał się Alan Baca. Zawodnik Śląska Wrocław podbił piłkę aż… 634 razy, pozostawiając konkurencję daleko w tyle! Tuż za nim uplasował się Kacper Kamiński z Akademii Juventus Toruń z wynikiem 380. Na najniższym stopniu podium stanął Maciej Miełek z Raków Częstochowa z wynikiem 97. Zawodnikom serdecznie gratulujemy, a szczególne podziękowania kierujemy do firm: Sindbad, RCD Allianz Opole i JAKO Partner OPOLE za ufundowanie nagród!

Trenerzy wybrali również “drużynę marzeń”, w której znalazło się miejsce dla przedstawiciela każdej z drużyn biorących udział w turnieju. Wyróżnieni zostali: Filip Płotka (Akademia Juventus Toruń), Karol Borys (Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA), Filip Jakubowski (Akademia Mistrzów Cracovia), Daniel Pogrzeba (Odra Opole), Kacper Gołda (Raków Częstochowa), Tymoteusz Osmalak (Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy) oraz Matyas Hanus (FC Slavoj Olympia Bruntál).

Klasyfikacja końcowa Sindbad Cup 2016:

1. Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA 2. Raków Częstochowa 3. Akademia Mistrzów Cracovia 4. Akademia Juventus Toruń 5. Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy 6. Odra Opole 7. FC Slavoj Olympia Bruntál

Serdecznie dziękujemy firmom: Sindbad, sponsorowi głównemu turnieju oraz RCD Allianz Opole, JAKO Partner OPOLE, Lewiatan Opole oraz Restauracji “Niebo w gębie” za nieocenioną pomoc przy jego organizacji.