Rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorow Młodszych z Wartą Gorzów był dla zespołów naszego klubu ostatnim akordem sezonu 2017/18.

Zakończył się on udanie, bo niebiesko-czerwona drużyna do lat 17 okazała się zdecydowanie lepsza od rywali. Już w pierwszym meczu na wyjeździe w minioną sobotę zwyciężyła 4:0. Na stadionie przy ul. Oleskiej wynik ten powtórzyła.

Nie było wątpliwości, której drużynie należy się awans. Opolanie wygrali różnicą czterech goli, a gdyby byli skuteczniejsi, to ich zwycięstwo mogło być znacznie bardziej okazałe. Rywale nie mieli nic do powiedzenia. Bramkarze: Maciej Turek i jego zmiennik Adam Jurewicz byli praktycznie bezrobotni. Goście bowiem ani razu nie zagrozili bramce Odry.

Pierwszego gola zdobył z bliska Szymon Machnik w 15. min., a za chwilę na 2:0 podwyższył pięknym strzałem w okienko z 16 metrów Mateusz Kawala. Po przerwie do siatki trafiali natomiast Marcel Sluga po podaniu Machnika oraz po raz drugi Machnik. Pokonał on bramkarza rywali w sytuacji sam na sam, a ładnym podaniem przy tej bramce popisał się Maciej Wróbel.

Naszym celem był awans do Centralnej Ligi Juniorów i chłopcy go zrealizowali – mówił uradowany trener naszej ekipy Grzegorz Bryłka.

Odra w kategorii do lat 17 w nowym sezonie grać będzie w grupie 3. Za rywali będzie miała: Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, Stadion Śląski Chorzów, Stilon Gorzów i Chrobry Głogów. W rundzie jesiennej z każdym z nich spotka się dwa razy. Raz w Opolu i raz na wyjeździe.

W rundzie wiosennej barw drużyny juniorów młodszych naszego klubu bronili: Maciej Turek, Maciej Styrczula, Adam Jurewicz (bramkarze) – Dawid Zaremba, Jakub Kowalski (kapitan drużyny), Wiktor Gebauer, Tadeusz Wencell, Kacper Pudlik, Maciej Wróbel, Sebastian Bryłka, Marcel Sluga, Szymon Machnik, Mateusz Kawala, Daniel Matysek, Szymon Wrzeciono, Mikołaj Styrczula, Jakub Kupis, Michał Ogórek, Michał Dziwański, Wojciech Aniszewski, Kacper Kaczka, Paweł Kolczyk, Szymon Jasiński, Maksymilian Gandziarowski, Krzysztof Konowalczyk, Jakub Surmacz i Kacper Połczan.

Odra Opole – Warta Gorzów 4:0 (2:0)
1:0 Machnik – 15., 2:0 Kawala – 17., 3:0 Sluga – 46., 4:0 Machnik – 51.
Odra: Turek (59. Jurewicz) – Zaremba (53. Dziwański), Kowalski, Wencel, Gebauer – Kawala (53. Kupis), Pudlik, Bryłka, Maciej Wróbel (59. Mikołaj Styrczula), Sluga (63. Wrzeciono) – Machnik (69. Matysek). Trenerzy: Grzegorz Bryłka i Marek Duraj.

foto: Mirosław Szozda