Maksymilian Paszkowski w końcówce spotkania z GKS-em Katowice zameldował się na boisku i zaliczył debiut w I drużynie Odry Opole. Jednak piłkarska ścieżka do pierwszego zespołu nie zawsze była usłana różami.

Przygoda Maksa z piłką rozpoczęła się w wieku 5 lat, kiedy to grał z dziadkiem w ogródku i uczył się piłkarskich tricków. Pierwszym klubem urodzonego w Opolu chłopaka była Gwardia Opole.

Do Odry trafił w lecie 2017 roku i występował w lidze trampkarza. Maks przechodził kolejne szczeble drużyn młodzieżowych, w których nie zawsze odnosił sukcesy. Maksymilian dwukrotnie przeżywał spadki z Centralnej Ligi Juniorów. Najpierw z zespołem U-15, a następnie z U-17. Mimo tych przykrych doświadczeń, w myśl sentencji: Per aspera ad astra (Przez cierpienie do gwiazd) Maks nie zamierzał odchodzić z klubu. Ciężko trenował i czekał na swoją szansę. W 2020 roku został włączony do drużyny seniorów IV-ligowej Odry II Opole.

13 lipca 2021 roku podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Odrą. W styczniu bieżącego roku decyzją sztabu szkoleniowego na czele z trenerem Piotrem Plewnią, Maksymilian Paszkowski wziął udział w obozie przygotowawczym I zespołu we Władysławowie-Cetniewie. Podczas obozu tak mówił o swoim ewentualnym debiucie: „Uważam, że chciałbym zadebiutować w odpowiednim czasie i miejscu. Nie spieszy mi się z tym. Na razie mam jeszcze wiele do nauki. Powoli do celu”. A propos nauki, warto zaznaczyć, że Maksymilian jest uczniem Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr IX im. Generała Władysława Andersa w Opolu, wspólnie z którym nasz Klub realizuje program edukacji i szkolenia sportowego.

Maksymilian Paszkowski został 4 kwietnia zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1 Ligi, a 10 kwietnia zadebiutował w niebiesko-czerwonych barwach.
To dopiero początek poważnej przygody z piłką Maksa, ale jeśli nadal będzie ciężko pracował, może zadomowić się w naszym OKS-ie na dłużej, tak jak wcześniej uczynili to jego rówieśnicy z zespołu: Maciej Wróbel, Antoni Klimek, Błażej Sapielak.