Nasza drużyna nie zdołała wywalczyć ani punktu w zaległym spotkaniu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gospodarze gole strzelili w końcówkach obu połów.

Trener Mariusz Rumak nie zdecydował się na ani jedną zmianę w składzie, który wybrał już na sobotni – niedoszły – mecz z Wigrami Suwałki. Tobiasz Weinzettel, wracający między słupki po ponad dwóch miesiącach, został pokonany w Małopolsce dwukrotnie. Worek z bramkami rozwiązał tuż przed przerwą Bartłomiej Dudzic, lobując naszego golkipera z bliska. Rezultat gospodarze ustalili w 88. minucie za sprawą skutecznie wyegzekwowanej przez Macieja Małkowskiego „jedenastki”. Dzięki tej wygranej – i jednoczesnym potknięciu ŁKS-u Łódź w Katowicach – Sandecja wróciła na pozycję wicelidera tabeli i kontynuuje dobrą passę. W tym sezonie przed własną publicznością nie poniosła jeszcze porażki, odnosząc 7 zwycięstw i notując 3 remisy.

Odra ma znacznie gorszą serię. Wciąż nie potrafimy wygrać na wyjeździe (nasz ligowy bilans poza Oleską to 3 remisy i 6 porażek), a ogółem przegraliśmy już czwarty raz z rzędu. Wcześniej zostawaliśmy bez punktów po starciach z Podbeskidziem Bielsko-Biała, ŁKS-em Łódź i GKS-em Tychy. Na pierwsze od 24 października zwycięstwo (2:1 z Wartą Poznań) poczekamy przynajmniej do niedzieli, kiedy to na Oleską zawita niekwestionowany lider Fortuna 1 Ligi – Raków Częstochowa (45 pkt). My w tabeli jesteśmy na 12. miejscu z dorobkiem 23 punktów.

Na koniec, odnosząc się jeszcze do zaległego spotkania w Nowym Sączu, musimy podkreślić jedną kwestię. Dziękujemy Gospodarzom za to, że mimo trudniejszych warunków niż towarzyszyły nam w sobotę w Suwałkach, zdołali doprowadzić do rozegrania meczu.