W 26 kolejce Fortuna I Lidze remisujemy w Nowym Sączu z Sandecją 1-1 (0-0).

Tylko początek pierwszej połowy należał do gospodarzy, którzy w kampanii 2019/20 większość bramek zdobywają w pierwszych 15 minutach meczu. W barwach Sandecji dobrze spisywali się zawodnicy ofensywni z Korzymem i Gabrychem na czele. Dobrze interweniował jednak bramkarz Odry, bądź obrońcy. Po około 20 minutach spotkania, do gry w ofensywie coraz poważniej brali się podopieczni Dietmara Brehmera. Ataki opolskiego zespołu starał się prowadzić Janasik, który ponownie był jednym z najlepszych piłkarzy opolskiego zespołu. Odra przeważała, jednak nie potrafiła sobie stworzyć tak groźnych sytuacji, jak Sandecja. Mimo to, schodząc przy bezbramkowym remisie do szatni, opolscy piłkarze na poważnie mogli myśleć o zwycięstwie w tym spotkaniu.

Po zmianie stron Sandecja próbowała zaskoczyć opolski zespół, szybko ruszając do kontry. Odra uspokoiła jednak grę i zaczęła cierpliwie budować  akcję. Ta cierpliwość szybko się opłaciła, bowiem w 53. minucie po idealnym podaniu od Czyżyckiego, piłkę do bramki niczym rasowy snajper zamieścił Janasik. Gospodarze rzucili się do ataku, lecz ponownie szybko udało się zażegnać problemy. Widząc sytuację, jaka panowała na boisku, szkoleniowiec Odry zdecydował się wprowadzić na boisko Rafała Niziołka, który miał pomóc zespołowi uspokoić grę w środku pola. Mogłoby się wydawać, że się to udało. Wszystko zmieniło się w 73. minucie, kiedy to nie trafił w piłkę Winiarczyk. Pięć sekund później perfekcyjnym strzałem piłkę do bramki skierował Piter-Bucko i mieliśmy remis. Sandecja zaczęła łapać wiatr w żagle, coraz śmielej poczynając sobie polu karnym Odry. Opolanie nie pozostawali jednak dłużni i próbowali wyjść na prowadzenie. Niestety nie udało się to, przez co do „domu” wracają z tylko jednym punktem.

Protokół meczowy

26. kolejka Fortuna 1 Ligi
wtorek, 16.06.2020 r., godz. 20:40, Nowy Sącz ul. Kilińskiego 47

Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole 1-1 (0-0).

Piter-Bucko 74′ – Janasik 53′.

Sędziował Wojciech Myć (Lublin).

Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Piter-Bućko, Szufryn, Flis, Danek, Kanach, Walski (Małkowski 68′), Kun, Korzym (Kuźma Sz. 87′), Chmiel (Klichowicz 82′), Gabrych.

Rezerwowi: Mrózek, Baran, Basta, Ogorzały, Kuźma J., Kałahur.
Trener Tomasz KAFARSKI

Odra Opole: Kuchta – Janasik, Kostrzycki, Żemło, Winiarczyk – Czyżycki, Tabiś (Czernysz 73′), Mikinic (Niziołek 61′), Bonecki, Błanik (Janus 79′) – Piech.

Rezerwowi: Rosa, Kamiński, Pudlik, Sluga, Kaczka, Timmermans.
Trener Dietmar BREHMER.

Żółte kartki: Walski, Kanach, Chmiel Janasik.