Niebawem – bo 14 maja – minie rok czasu od momentu pojawienia się w naszym klubie Grupy Azoty. Będąca jedną z największych firm w Polsce oraz kluczową grupą chemiczną w Europie, Grupa Azoty została oficjalnym partnerem strategicznym Odry Opole.

Dzięki inicjatywie wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, doszło do podpisania porozumienia o współpracy, pomiędzy Sławomirem Brzezińskim – wiceprezesem Zakładów Azotowych Kędzierzyn oraz prezesem Stowarzyszenia „OKS Odra” Opole – Januszem Wysockim. Umowa zakładała szerokie wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży ze strony nowego partnera klubu.

Już po 5. miesiącach współpracy, Grupa Azoty dostrzegając w Odrze solidnego partnera, postanowiła we wrześniu ubiegłego roku, podpisać umowę na trzy kolejne lata – do czerwca 2019 roku. Reprezentujący koncern wiceprezes Sławomir Brzeziński, podkreślał wówczas:

Od kilku lat sytuacji finansowa Odry dzięki takim sponsorom jak Energetyka Cieplna Opolszczyzny, Sindbad i urząd miasta jest stabilna, ale nie ma co ukrywać, że dzięki umowie z Azotami można jeszcze z większym optymizmem patrzeć na przyszłość Odry. Dla nas niezwykle ważne jest, że to umowa trzyletnia, która daje jeszcze większą stabilizację. Mamy do zrobienia w klubie bardzo dużo (…). Chcemy wspierać kluby mocno osadzone w lokalnych społecznościach, a takim jest też Odra. Widzimy potencjał w tym klubie i stąd decyzja o podpisaniu umowy – zakończył Brzeziński.

To była niewątpliwie przełomowa chwila w historii największego klubu sportowego na Opolszczyźnie. Zespół Odry znakomicie rozpoczął nowy sezon w II lidze i pewnym krokiem zmierza po awans do Nice I ligi:

Zawarcie umowy z tak potężną firmą jak Grupa Azoty, było jednym z ważniejszych wydarzeń ostatnich lat w opolskiej Odrze – mówi Karol Wójcik, członek Zarządu Stowarzyszenia „OKS Odra” Opole . – Gdyby nie ona oraz wsparcie ECO i Sindbada, dzisiejsza walka o I ligę, byłaby niemożliwa. Grupa Azoty w Odrze, to nie tylko wsparcie finansowe dla klubu, ale przede wszystkim kolejny dowód na rzetelność marki Odra Opole. Dowód na to, że warto wspierać sport, warto wspierać piłkę nożną – podsumował Wójcik.

Podpisanie umowy z Grupą Azoty, oznacza dla klubu ciekawe perspektywy na przyszłość. Kibicom natomiast pozwala marzyć o powrocie „niebiesko-czerwonych”, na należne miejsce w piłkarskiej hierarchii.