Październik to Miesiąc Dobroci dla Zwierząt, a 25 października obchodzony jest Dzień Kundelka i Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Z tej okazji Odra Opole organizuje specjalną zbiórkę na rzecz opolskiego Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Na meczach z Wartą (24 października) i Podbeskidziem (27 października) kibice Niebiesko-Czerwonych mogą wspomóc nie tylko piłkarzy dopingiem, ale także przed zimą – potrzebujące zwierzęta!

Potrzebne są szczególnie: karmy wysokiej jakości – zwłaszcza dla szczeniaków, starszych i chorych psów – oraz „sprzęty”, takie jak smycze, kagańce i kojce, jak również żwirek dla kotów.

Dary dla Schroniska zbierane będą (od zewnątrz – przed wejściem na teren stadionu) w kasie nr 3 – „VIP/Media/Foto” od strony ulicy Oleskiej (najbardziej skrajnej od strony skrzyżowania, a nie budynku klubowego).

Pomyśl o nowym członku rodziny!

Jeszcze cenniejszą pomocą niż udział w zbiórce byłoby przemyślenie decyzji, które mogłaby zmienić życie jednego ze zwierzątek. Ci kibice, którzy mieliby szansę zapewnić ciepły kąt któremuś z podopiecznych opolskiego Schroniska (psu lub kotu), proszeni są o kontakt bezpośrednio z placówką – dane kontaktowe można znaleźć TUTAJ.

Wybrane psy i koty czekające na dom zostaną przedstawione fanom Niebiesko-Czerwonych w  materiale filmowym z wizyty zawodników w Schronisku, który swoją premierę będzie miał w piątek na kanale Odry Opole na YouTube’ie – Odra TV (dostępnym TUTAJ).

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji! Żeby pełna była miska – Rzeka darów dla Schroniska!