Były piłkarz Odry Opole jest poważnie chory. Ruszyły zbiórki funduszy na jego leczenie.

Przed dwoma miesiącami u Ryszarda Dziadka stwierdzono guza mózgu, glejaka wielopostaciowego. Góz jest nieoperacyjny, a dotychczasowe leczenie okazywało się mało skuteczne. Rodzina pana Ryszarda gromadzi środki na kosztowne leczenie niekonwencjonalne, m.in. wykorzystując stosowanie drogich diet, oraz popularną w innych krajach prontoterapię, również wymagającą sporych nakładów finansowych.

Zbiórka na rzecz pana Ryszarda prowadzona jest na portalu zrzutka.pl – TUTAJ. Wpłat można też dokonywać na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”: nr 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, Bank BZ WBK, tytułem „1233 pomoc dla Ryszarda Dziadek”.

Ryszard Dziadek ma obecnie 67 lat. W ekstraklasowej Odrze Opole zadebiutował już jako 17-latek. Jako obrońca regularnie występował też w reprezentacji Polski juniorów i „młodzieżówce”. W 1972 roku miał dużą szansę wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Monachium, skąd Polska wróciła ze złotymi medalami. Dziadkowi udział w turnieju uniemożliwiła kontuzja złamania nogi. W 1975 roku odszedł do Lechii Gdańsk, w której cztery lata później, jako 29-latek, zakończył karierę, nie wracając tak naprawdę do pełni zdrowia po poważnym urazie sprzed lat. Dziadek wrócił na Opolszczyznę i dziś mieszka w Pokoju.

Polecamy uwadze całej społeczności Odry Opole prośbę rodziny pana Ryszarda o pomoc.

foto: nto.pl