Podobnie jak w minionym sezonie Nice 1 Ligi, tak i tym razem nasza drużyna musiała uznać wyższość „Niebieskich”.

Odra szybko wyszła na prowadzenie. W 3. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Wodecki, na „długim” słupku piłkę zgrał Patryk Janasik, a do siatki – również głową – skierował ją Paweł Baranowski. Ruch odpowiedział dwukrotnie za sprawą rzutów karnych, prokurowanych przez naszych zawodników przy stałych fragmentach gry.

Co ciekawe, dwukrotnie faulowany był ten sam zawodnik – Robert Obst. W 23. minucie – po rzucie wolnym – przewinił Serafin Szota, a Tobiasza Weinzettela z 11 metrów pokonał Tomasz Podgórski. Z kolei w 76. minucie po kornerze przepisy przekroczył Mateusz Bodzioch, a Damian Ziarko – mimo że wyczuł intencje strzelca – nie dał rady obronić uderzenia z „wapna” Mateusza Majewskiego.

Choć w końcówce drugoligowiec mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie – Majewski (znów stały fragment!) uderzył w poprzeczkę, a wcześniej Michał Walski z rzutu wolnego „kropnął” w słupek, zaś Ziarko obronił strzał Artura Balickiego – to generalnie stroną przeważającą, tworzącą więcej okazji, była nasza drużyna. Zawiodła jednak skuteczność.

Odnotujmy, że w 11. minucie wskutek urazu boisko opuścić musiał Szymon Skrzypczak. W jego miejsce pojawił się testowany napastnik. W drugiej połowie zaś nasz sztab szkoleniowy przyglądał się drugiemu testowanemu graczowi.

Po sparingu nasza drużyna wróciła do Rybnika-Kamienia, gdzie do soboty przebywać będzie na zgrupowaniu. Tego dnia rozegra jeszcze mecz kontrolny z czeską Karwiną. Do startu Nice 1 Ligi zostało już tylko 10 dni.

Protokół meczowy
Letni mecz kontrolny nr 4
środa, 11 lipca, godz. 11:00, boczne boisko stadionu Ruchu przy Cichej 6

Ruch Chorzów – Odra Opole 2:1 (1:1)
0:1 – Baranowski, 3 min (głową, asysta Janasik)
1:1 – Podgórski, 23 min (karny)
2:1 – Majewski, 76 min (karny)

Ruch Chorzów: Lech (46. Bielecki, 72. Byszewski) – Budzik (60. Rutkowski), Obst (79. Jaworek), Małkowski (46. Weremko), Bartolewski (60. Wiszyński) – Nowakowski (46. Kowalski), Urbańczyk (60. Kulejewski), Walski, Bogusz (46. Balicki), Podgórski (46. Wdowik) – Kędziora (46. Majewski).
Trener Dariusz FORNALAK.

Odra Opole: Weinzettel (46. Ziarko) – Janasik (46. Brusiło), Baranowski (46. Kowalski), Szota (46. Bodzioch), Winiarczyk (70. Szota) – Mikinicz (85. testowany), Bonecki (46. Niziołek), Habusta (70. Czyżycki), Czyżycki (46. Moder), Wodecki (46. Janus) – Skrzypczak (13. testowany).
Trener Mariusz RUMAK.

foto: Mirosław Szozda