Do ciężko osiągniętych zwycięstw pierwszego zespołu i juniorów starszych, wyjazdowy sukces dołożyły także rezerwy.

Podczas gdy Tobiasz Weinzettel bronił w Legionowie dostępu do bramki Odry, w jego rodzinnym Szczedrzyku na boisko wybiegli koledzy z miejscowego KS Szczedrzyk i Odry II Opole.

Według relacji trenera Tomasza Copika mecz był wyrównany, dogodne sytuacje pojawiały się po obu stronach, ale utrzymujący się kontaktowy rezultat zaważył na nerwowej końcówce.

Prowadzenie w 22 minucie objęła Odra za sprawą uderzenia Łukasza Staronia – po rzucie rożnym wykonywanym przez Marcina Stasiowskiego – i wydawało się, że kolejne bramki dla gości są tylko kwestią czasu.

Drgnął niestety tylko licznik po stronie gospodarzy, najpierw remis, a potem prowadzenie, uzyskał Kordian Kostka. Druga bramka padła po rzucie karnym, podyktowanym za dość przypadkową rękę Tomasza Swendrowskiego.

Czas uciekał nieubłaganie, na wygraną trzeba więc było szybko i solidnie zapracować. Przełomowa okazała się 78 minuta, kiedy karnego, po faulu na Bartłomieju Kolanko, skutecznie wykorzystał Łukasz Staroń, a przy okazji za dyskusję z sędzią z boiska usunięty został Paweł Duda.

Rzutem na taśmę, a dokładniej strzałem rozpaczy, zwycięstwo naszej drużynie zapewnił „Jasiu” Fiec, z dystansu pokonując Łukasza Kuczera, na 2 minuty przed końcem spotkania.

KS Szczedrzyk – Groszmal Odra II Opole 2:3 (1:1)

Bramki: 30′ Kostka, 57′ Kostka (k) – 22’ Staroń, 78′ Staroń (k), 88′ J. Fiec. Czerwona kartka Duda 79′.

Groszmal Odra II Opole: Daniel Skorupa – Jan Fiec, Tomasz Swendrowski, Bartłomiej Kolanko, Daniel Bednarz (46’ Mateusz Swendrowski) – Łukasz Twardawa, Adrian Krysian, Marcin Stasiowski, Marcin Pietruszka – Marcin Niemczyk, Łukasz Staroń.

Rezerwowi: Mateusz Swendrowski, Tomasz Zawardoń, Mateusz Kondziela, Tomasz Pasoń, Maciej Fiec, Paweł Ogonowski. Trener Tomasz Copik.

KS Szczedrzyk: Łukasz Kuczer – Patryk Anderwald, Dawid Zdzuj, Michał Rudolf, Rafał Grobosz – Paweł Duda, Tomasz Wiciak, Michał Wiciak (Marek Joniec), Kordian Kostka (Wiktor Włodarczyk), Oliwer Czech (Krzysztof Czaja) – Dawid Joniec (Patryk Mateja). Trener Mateusz Pinkawa.

Po 3 kolejkach tabeli przewodzi LZS Stary Ujazd z kompletem zwycięstw, a za jego plecami jest 6 zespołów z dwoma wygranymi (w tym Odra). Za tydzień do Groszowic przyjedzie Stal Zawadzkie, która jako jedyna nie zdobyła jeszcze punktu. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

3 kolejka klasy A, gr. V, (3-4 września)

KS Szczedrzyk 2-3 Odra II Opole

LZS Stary Ujazd 2-0 KS II Żywocice-Krapkowice

Tęcza Szymiszów 1-2 Start Dobrodzień

Błękitni Jaryszów 2-3 Górnik Januszkowice

KS Sławięcice 1-1 LKS Kadłub

LZS Raszowa 2-4 LZS Kórnica-Nowy Dwór

Victoria Żyrowa 2-0 Stal Zawadzkie

4 kolejka klasy A, gr. V, (10-11 września)

Odra II Opole – Stal Zawadzkie, 11 września, 16:00

LZS Kórnica-Nowy Dwór – Victoria Żyrowa, 11 września, 14:00

LKS Kadłub – LZS Raszowa, 11 września, 16:00

Górnik Januszkowice – KS Sławięcice, 11 września, 16:00

Start Dobrodzień – Błękitni Jaryszów, 10 września, 16:00

KS II Żywocice-Krapkowice – Tęcza Szymiszów, 11 września, 16:00

KS Szczedrzyk – LZS Stary Ujazd, 11 września, 16:00

Fot. Maja Kozłowska / www.sportowe.opole.pl