Nie wiedzie się Stali Zawadzkie w tym sezonie, gdyż jako jedyna nie zdobyła jeszcze nawet punktu, nie inaczej było i tym razem.

Wynik końcowy w pełni oddaje to co miało miejsce na murawie, a gra gospodarzy, zwłaszcza po przerwie, pełna była wirtuozerii, gdyż dzięki zmasowanej obronie gości gospodarze mieli dzisiaj okazję poćwiczyć wszelkie indywidualne techniczne sztuczki, na które w innych spotkaniach nie zawsze jest czas i okazja.

Dryblingów, gry z klepki, zagrań piętą i tym podobnych form oszukania przeciwnika było bardzo dużo, podobnie jak i strzałów z dystansu oraz prób „wjazdu z piłką do bramki”. Około 30% okazji zostało wykorzystanych, skończyło się więc na “skromnym” 9:0.

Związani w defensywie „Stalowcy” tylko z rzadka mieli okazję do kontrataków, jeszcze rzadziej obrońcy Odry pozwalali im dotrzeć aż pod bramkę Daniela Skorupy i Macieja Raniowskiego, ale nawet gdy to się gościom udawało, opolscy golkiperzy nie dawali się zaskoczyć.

Co ciekawe, oba zespoły zagrały dzisiaj bez swoich trenerów, pod nieobecność Tomasza Copika drużynę Groszmalu poprowadził asystent trenera Jana Furlepy Piotr Plewnia, natomiast w Stali, w zastępstwie Andrzeja Miguły, zespołem kierował… kierownik drużyny Bartłomiej Kowalczyk.

Po meczu obaj trenerzy gratulowali przeciwnym zespołom ambitnej postawy na boisku oraz życzyli klubom osiągnięcia zamierzonych celów. – Dzisiejsza porażka, jak każda, oczywiście boli, ale cieszymy się, że opolski futbol, za sprawą rosnącej w siłę Odry, idzie do przodu, bo na tym z pewnością zyska cała okolica – podsumował wynik Bartłomiej Kowalczyk. – Życzymy rezerwom Odry, aby wywalczyły awans już w tym sezonie, a za rok może uda się to nam – dodał na koniec.

Droga do awansu jest jeszcze długa, ale kolejny ważny krok można postawić za tydzień, ponieważ Odra wyjeżdża na mecz do lidera swojej grupy, LZS-u Stary Ujazd, a dystans jaki dzieli oba zespoły to tylko 3 punkty. [galeria]

Odra Opole – Stal Zawadzkie 9:0 (4:0), 11 września 2016, godz. 16:00, Opole-Groszowice

Bramki: Krysian 18’, 42’, 49’, 60’ i 70’, Zwardoń 30’, Sypek 43’, Kolanko 73’, T. Swendrowski (k).

Groszmal Odra II Opole: Daniel Skorupa (46’ Raniowski) – Tomasz Swendrowski, Mateusz Swendrowski (52’ Łukasz Swendrowski), Bartłomiej Kolanko, Mateusz Kondziela – Jan Fiec (52′ Łukasz Twardawa), Bartosz Sobczyński (52’ Marcin Pietruszka), Tomasz Zwardoń (46′ Daniel Bednarz), Michał Sypek (52’ Daniel Sapok), Marcin Stasiowski (52’ Paweł Ogonowski) – Adrian Krysian.

Stal Zawadzkie: Mateusz Dyla – Kamil Prus, Michał Szostok, Michał Dałkowski, Patryk Krywalski – Jan Krywalski, Dariusz Sworeń, Łukasz Grycan, Daniel Ullmann, Bartosz Szumski – Cezary Kowalczyk. Rez. Krzysztof Matusiak.