Odra w 13. kolejce Fortuna 1 Liga podejmie na Oleskiej 51 Puszczę Niepołomice. Postawa zespołu gości prowadzonych przez trenera Tomasza Tułacza jest największą niespodzianką w lidze.

Puszcza po 12 kolejkach zajmuje 2. miejsce, premiowane awansem do Ekstraklasy, a wygrana z Wisłą Kraków sprawiła, że wcześniejsze jej wygrane przestały być deprecjonowane. Od tego momentu Puszcza w oczach postronnych obserwatorów stała się ważnym graczem w ligowej czołówce. Stało się tak pomimo tego, że latem z zespołu odszedł najlepszy napastnik zespołu poprzedniego sezonu – Szymon Kobusiński (11 goli) oraz czołowy bramkarz ligi – Gabriel Kobylak. W tym sezonie ciężar zdobywania goli w zespole najdłużej pracującego trenera w 1 lidze – Tomasza Tułacza rozkłada się równomiernie na kilku graczy. Najwięcej, bo 3 gole na koncie ma trójka zawodników: Łukasz Sołowiej, Piotr Mroziński oraz Lucjan Klisiewicz, z czego pierwszych dwóch to obrońcy. To nie znaczy, że Puszcza nie ma argumentów w środku i napadzie. Jakub Serafin, Jakub Bartosz, Emil Thiakane i 38-letni Rafał Boguski, który w ostatniej kolejce zdobył gola w meczu z Arką, dają gwarancję jakości. Do tego dodać należy solidną grę bloku defensywnego. Zespół Puszczy aż 5-krotnie zachowywał czyste konto. Dla porównania taka sztuka Odrze w tym sezonie udała się tylko raz, w meczu ze Skrą. Gdy do tego dodamy fakt, że w poprzednim sezonie niebiesko-czerwoni przegrali z Puszczą oba mecze, to uświadomimy sobie jak trudne wyzwanie czeka podopiecznych Piotra Plewni, którzy po remisie z Chrobrym w szalonym meczu w poprzedniej kolejce, wciąż zajmują przedostatnie, 17. miejsce. Piątkowa wygrana Sandecji z Chojniczanką tylko zwiększa presję na naszej drużynie, której piłkarze zapowiadają walkę od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Ambicja i zaangażowanie w walkę o każdą piłkę wyróżnia zespół gości, więc jeśli Odra ma zgarnąć komplet punktów, to w tych aspektach musi przewyższać gości.

Niedzielne spotkanie Odra Opole – Puszcza Niepołomice (godz. 18:00) możecie obejrzeć:

  • przychodząc na stadion na Oleską 51, wspierając dopingiem naszych piłkarzy ->KUP BILET
  • kupując dostęp do transmisji PPV (część zysków wróci na konto klubu) (LINK)
  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)