W 24 kolejce Fortuna 1 Liga remisujemy na wyjeździe z Arką Gdynia 1-1. Nasz zespół od 55 minuty spotkania grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Wypycha.

Trener Plewnia w porównaniu do poprzedniego spotkania w Rzeszowie zdecydował się na dwie zmiany w podstawowej jedenastce. Do składu powrócił kapitan Mateusz Kamiński, a miejsce na prawej stronie obrony zajął Jakub Szrek. Odra od początku spotkania próbowała narzucić swoje warunki gry. W 10. minucie spotkania na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Niziołek, jednak piłka przeleciała obok bramki. Siedem minut później Konrad Nowak odważnie wbiegł z piłką w pole karne, wycofał do nabiegającego Miłosza Trojaka, który minimalnie chybił. W 18. minucie po pięknym otwierającym podaniu “Nizioła”, pojedynek z obrońcą Arki wygrał Jakub Szrek, oddał mocny celny strzał po “długim słupku” i wyprowadził Odrę na prowadzenie. Gospodarze od razu ruszyli do ataków. W 33. minucie po rzucie rożnym i strzale głową napastnika Arki piłkę złapała Kuchta. Dwie minuty później po stałym fragmencie gry na strzał z dystansu zdecydował się jeden z zawodników Arki, jednak znowu dobrze interweniował nasz bramkarz.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany ciosów z dwóch stron. W 50. minucie strzelał Nowak, jednak na raty piłkę złapał Kajzer. Dwie minuty później Dawid Czapliński po dograniu piłki z prawej strony oddał strzał piętą, jednak po raz kolejny czujny był bramkarz gospodarzy. Wcześniej po strzale zawodnika Arki skutecznie interweniował Kuchta. W 52. minucie Odra powinna podwyższyć prowadzenie, jednak piłkę po strzale Nowaka złapał Kajzer. W 55. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Wypych. Od tego momentu na boisku zarysowała się przewaga gospodarzy. Odra nastawiła się na kontry. W 80. po dobrym zagraniu z prawej strony Arkadiusza Piecha oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Miłosz Trojak, niestety nie udało mu się pokonać bramkarza gospodarzy. W 86. minucie, futbolówka po zamieszaniu w naszym polu karnym spadła pod nogi Adama Dancha, a ten mocnym strzałem umieścił ją w naszej bramce. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Łukasza Winiarczyka piłkę z powietrza uderzał Piech, jednak kapitalnie obronił Kajzer.

24. kolejka Fortuna 1 Ligi, niedziela 11.04.2021 r., godz. 12:40

Arka Gdynia – Odra Opole 1-1 (0-1)