W meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi niebiesko-czerwoni zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 1:1. Jedyną bramkę dla Odry strzelił Konrad Nowak.

Ze względu na liczne urazy trener Plewnia zmuszony był do dokonania zmian w składzie niebiesko-czerwonych. Na lewej obronie miejsce Mateusza Maćkowiaka od pierwszej minuty wystąpił Antoni Klimek, a w środku obrony ponownie wystąpiła dwójka Piotr Żemło i Konrad Kostrzycki.

Do pierwszej groźnej sytuacji doszli gospodarze już w 8. minucie gry, jednak płka po strzale Jarosława Ratajczaka trafiła w słupek.  W 21. minucie Odra objęła prowadzenie. Krzysztof Janus wyprowadził piłkę z własnej połowy, zagrał na lewo do Konrada Nowaka, a ten na raty pokonał Furtaka. W 36. minucie po strzale głową Mateusza Magdziaka udanie na linii interweniował Mateusz Kuchta i zażegnał niebezpieczeństwo. Po chwili z dystansu uderzał Arkadiusz Piech, ale nie udało się zaskoczyć w bramkarza Górnika.

W drugiej połowie gra głównie toczyła się w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce rywala. W 70. minucie po akcji prawą stroną boiska na bramkę Górnika ponownie uderzał Nowak, zabrakło jednak celności. Trzy minuty później do dobrej sytuacji strzeleckiej doszedł Mateusz Piątkowski, jednak ponownie udanie interweniował Kuchta. W 87. minucie Ratajczak doprowadził do wyrównania. Obrońca gospodarzy zdecydował się na strzał zza pola karnego, uderzenie okazało się na tyle precyzyjne, że piłka wylądowała w naszej bramce.

8. kolejka Fortuna 1 Ligi, niedziela 12.09.2021 r., godz. 18:00

Górnik Polkowice – Odra Opole 1:1 (0:1)