Od początku spotkania Odra starała się narzucić swój styl gry. Przez większość czasu utrzymywali się przy piłce, jednak nie przekładało się to na sytuację strzeleckie. W 27. minucie po przepięknym strzale Hilbrychta gospodarze wyszli na prowadzenie. Do przerwy podopiecznym trenera Plewni nie udało się wyrównać, przez co schodzili do szatni przegrywając.

Po zmianie stron Odra ruszyła do odrabiania strat, po sporym zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki skierował Tomas Mikinic. Kilka minut później niebiesko-czerwoni mogli już wyjść na prowadzenie, jednak ostatecznie piłka po uderzeniu w poprzeczkę nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. W dalszej części gry strzały wprowadzonych Korta i Surzyna blokowali obrońcy GKS-u. W doliczonym czasie gry piłkę meczową mieli jeszcze gospodarze, jednak nasz zespół nie dał się zaskoczyć.

W następnej kolejce nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Apklan Resovia Rzeszów w sobotę 3.04.2021 r.

Protokół meczowy

22. kolejka Fortuna 1 Ligi, sobota 27.03.2021 r., godz. 16:00

GKS Bełchatów – Odra Opole 1-1 (1-0)

Hilbrycht 27′ – Mikinic 49′

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)

GKS Bełchatów: Otczenaszenko – Sierczyński, Bartków, Magiera (kpt), Szymorek, Gancarczyk (Żurek 69′), Pawlik, Hilbrycht, Bator, Flaszka (Koziara 59′), Mas (Winsztal 69′).

Rezerwowi: Niźnik, Zalepa, Grzelak, Staszak, Kunka, Laskowski.

Trener Marcin Węglewski

Odra Opole: Kuchta – Mikinic, Kamiński (kpt), Wypych, Matuszewski – Trojak, Drewniak (Kort 73′), Nowak (Surzyn 73′), Niziołek (Wróbel 85′), Janus (Gancarczyk 81′)- Czapliński (Winiarczyk 85′).

Rezerwowi: Rosa, Kostrzycki, Żemło Szrek.

Trener Piotr Plewnia.

Żółte kartki: Kamiński