W pierwszym meczu w rundzie wiosennej niebiesko-czerwoni zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 1:1.

Początek spotkania to głównie gra w środku pola i żadna z drużyn nie potrafiła zepchnąć do obrony.  Jako pierwsi odważniej zaatakowali opolanie. W ósmej minucie na bramkę Gliwy uderzał Konrad Nowak, jednak zabrakło precyzji.  W jedenastej minucie sędzia wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Mateusza Kuchty. Przy próbie wyprowadzenia piłki z naszego pola karnego Mateusz Kamiński źle zagrał do Piotra Żemło, ten przy próbie ratowania sytuacji faulował zawodnika gospodarzy. Rzut karny na bramkę zamienił Szymon Sobczak. W 16. minucie z dystansu na bramkę Gliwy huknął Konrad Nowak, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki Zagłębia. Wprawdzie dobitka Arkadiusza Piecha znalazła drogę do bramki, lecz gol nie mógł zostać uznany, ponieważ nasz napastnik znajdował się na pozycji spalonej. Po stronie Zagłębia próbowali kolejno Filip Borowski, Sobczak, Joao Oliviera, ale strzały albo były niecelne, albo na wysokości zadania stawał “Kuchcik”.

Tuż po zmianie stron na strzał zza pola karnego zdecydował się Piech, trafił tylko w boczną siatkę. W 55. minucie spotkania swoją szansę miał ponownie Piech, jednak znalazł się na spalonym. Zagłębie próbowało podwyższyć prowadzenie, dwie próby Pawłowskiego pewnie łapał Kuchta. Od 82. minuty Odra grała w przewadze jednego zawodnika. Za faul Dawida Gojnego na Mateuszu Spychale i po analizie VAR ten pierwszy zobaczył czerwoną kartkę. Podopieczni Piotra Plewni rzucili się do ataków i już po dwóch minutach doprowadzili do wyrównania.  Wprowadzony w drugiej części meczu Stanislav Hreben dośrodkował w pole karne, piłkę zgrał jeszcze Adama Żak i Kamiński bez problemów doprowadził do wyrównania. W siódmej minucie doliczonego czasu gry Odra była blisko zapewnienia pełnej puli. Po strzale Krzysztofa Janusa piłka trafiła w słupek bramki Zagłębia.

21. kolejka Fortuna 1 Ligi, piątek 25.02.2022 r., godz. 18:00

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 1:1 (1:0)